in

Tavuk Cigeri Kavurması Nasıl Bir Yemek Türü

Damak zevkin güvenenlerin ortak noktası olan tavuk cigeri kavurması aslında yapımı çok kolay olan bir yemek türüdür. Ancak yapım aşamasında da püf noktalarına oldukça dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu şekilde yapılan yemek, daha leziz bir tat olarak ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden yemek yapma aşamasında uyulması gereken talimatlara birebir uyup eksik ya da fazla hiçbir şey yapmadan, eklemeden gerekli aşamaları bitirmeliyiz.

Tavuk ciğeri kavurmasında da aynı bu şekilde dikkat edilmesi gereken önemli detaylar ve aslında bunlar, her birimizin bildiği fakat önemsemediği takdirde yemekten almamız gereken damak tadını almıyor oluşumuza neden olmaktadır. Bu yüzden, önemli olan detaylara, aşçıların verdiği tariflere birebir uyum sağlamak, sonrasında da aslında kendi zevklerinize göre düzenlemelere gitmektir. Bu sizin nelerden hoşlandığınız ile ilgili değişebilecek faktörlerdir.

Tavuk Ciğerinden Yemek Yapımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Tavuk Cigeri Kavurması yaparken kullanmamız gereken malzemeler evinizde genel olarak bulunabilecek şekildedir. Tavuk ciğerini almanız haricinde diğer malzemeler, her evde, çoğu zaman bulunabilecek türdendir. Sırası ile saymak gerekirse, Tavuk ciğeri, yağ, tuz, soslamayı seven kişiler için de sevdikleri baharat türlerinden oluşmaktadır.

Bunların da elbette belirli ölçüleri de vardır. Tavuk ciğerini bir kilo olarak kullandığınız takdirde yarım çay bardağından biraz daha fazla olacak şekilde sıvı yağ kullanımınız uygundur. Tuz ve baharat ölçüleri de elbette yine sizlerin tercihlerinize ve herhangi bir sağlık probleminizin olup olmama durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Tavuk Ciğeri Kavurması Nasıl Yapılır?

Tavuk cigeri kavurması yapmak için öncelikli olarak yapmanız gereken şey, yarım bardak kadar olan sıvı yağı tava üzerine dökmek. Hazırladığınız tavuk ciğerlerini de koymadan önce eğer damak zevkinize uyuyorsa, seviyorsanız soğan da ekleyebilirsiniz. Soğanları bir güzel kavurduktan sonra da tavuk ciğeri eklemesi yapmanız gerekir.

Tavuk ciğeri ve soğanın tatları birbirine geçerek kavrulurken beklemenizin ardından da tuz ve baharat eklemelerini de yapabilirsiniz. Sonucunda hazır olan yemeğinizin yanına da kendi fikrinize göre salata, pilav, lava gibi seçenekler kullanmanız da oldukça uygun olacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments