in

Tavuk Dolması Nasıl Yapılır, en lezzetli tarifi

Tavuk dolması, fotoğraflarını dahi gördüğümüz zaman canımızın çektiği, Her birimizin damak zevkine bir hayli uygun olan tavuk dolması nasıl yapılır kısmında da bizi de zorlamayan tarifini bulduğumuz takdirde kolaylıkla yapabileceğimiz yemek tariflerinden biridir. Ancak bu noktada dikkat etmemiz gereken şey tarife birebir uyum sağlamaktır. Diğer türlü, tarife uyum sağlamadığımız zaman lezzetinde de istediğiniz kıvamı yakalayamayabilirsiniz.

Tavuk dolması sadece yapımı ile değil, görünüşü ile de ilgi çekici ve beğenilir durumda olduğundan özel bir misafirimiz olduğundan ya da iyi bir akşam yemeği hazırlamak istediğimiz de tercih edilenler arasında bulunabilir. Özellikle çocuklarınızın çok seveceğinden, onlar için bir değişiklik olarak da yapabilirsiniz.

Tavuk Dolması Yapımında Kullanılan Malzemeler!

Tavuk dolması nasıl yapılır diye düşündüğümüzde öncelik olarak dikkat etmemiz gereken şey yemeyin malzemeleridir. Yine de tavuk dolması nasıl yapılır diye araştırdığımızda karşımıza öyle yoğun ve fazla malzeme çıkmamaktadır. Hepimizin aklına gelebileceği üzere tavuk dolması yapım aşamasında bir adet bütün tavuk kullanılır.

Bütün tavuğun içi doldurulacağından da gerekli olanlardan bir diğeri pilavlık pirinçtir. Sonrasında devamında soğan, tereyağı, dolmalık çamfıstığı, kuşüzümü, limon, tuz ve karabiber gelmektedir. Tüm bu malzemeleri ulaştığınız takdirde yemeyi yapmanız artık çok kolaydır ve işlemlerin yarısını bile yapmış sayılabilirsiniz.

Tavuk Dolması Tarifi!

Tavuk dolması nasıl yapılır diye yola koyulduğumuzda ve tavuk dolması yapmayı öğrenmek istediğinizde Internet üzerinde birçok tarifi ulaşmamız mümkündür. Ama genel olarak yapılacaklar da tamamen aynıdır. Sırasıyla yapmamız gerekenler iç pilavı hazırlamak ve malzemeleri ile beraber pişirmektir.

Sonrasında da hazırlanan malzemeleri güzelce temizlenen tavuğun içerisine yerleştirmemiz gerekir. kısa kısa anlattığımız bu iki işlemin ardından yapmanız gereken de doldurduğunuz tavuk güzel bir şekilde yani açılmasına engel olarak dikmektir. Ardından içi doldurulmuş tavuk artık pişirebilirsiniz. Pişirme işlemi de tamamlandıktan sonra bir fırın kabı içerisine dikkatlice yerleştirmelisiniz. Bu noktadan sonra da yapmanız gereken aslında tavuğun dışına yoğurt ve domates salçası ile beraber yaptığınız karışımı sürmenizdir. Sonrasında tekrardan tavuğu kızartmak üzere güzelce fırına yollayabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments