in

Tavuk Düdüklüde Kaç Dakikada Pişer, püf noktaları

Yemeği çok sevdiğimiz ve besin değeri açısından da oldukça yüksek miktarda protein bulunduran tavuk aslında çoğunlukla tükettiğimiz bir besindir. Bunun yanında o kadar çok çeşit içerisinde kullanılır ki say say bitmez. Bu yüzden tavuk sürekli olarak mutfağımızda bulunmaktadır. Genel olarak belli başlı çeşitler sürekli olarak tercih edilse de aslında herkesin tercihi kendine göre belirli farklılıklar göstermektedir. Aslında bu da tamamen damak zevkine göredir. Tavuk fırında, tavuk düdüklüde kaç dakikada pişer elbette bu da önemli bir ayrıntıdır.

Çünkü bizler tavuk düdüklüde kaç dakika pişer mesela, buna önem veririz. Özellikle de hızlı hızlı yemek yapmamız gerektiği zamanlarda, bu bizim için çok önemli bir ayrıntı olmaktadır. Zaten yapacağımız yemeğe de genel olarak buna göre karar verme oranımız da çok yüksektir.

Tavuk Pişirme Süreleri Nasıldır

Tavuk pişireceğimiz zaman eğer lezzetinin yerine olmasını istiyorsak tercihimiz düdüklüden yanadır. Çünkü düdüklü yeme tam olarak tat veren pişirme yöntemlerinden biridir. Ve tamamen kapalı bir şekilde, kendi buharıyla piştiği için de yemek daha hızlı bir şekilde pişmektedir.

Bu noktada da tavuk düdüklüde kaç dakikada pişer sorusu tavuğun büyüklüğüne göre de değişiklik göstermektedir. Yani istediğimiz ölçüler belirli zamanlara göre hazırlanmaktadır. Ki bu da aşağı yukarı tahmin edebileceğim ve ayarlayabileceğimiz şekildedir. Tabi elbette yapacağımız yemeğe ve kaç kişilik olacağına göre de değişiklikler mevcuttur.

Tavuk Düdüklüde Ne Kadar Zamanda Pişer

Sağlıklı bir beslenme tarzı için uygun olan düdüklü tencere içerisinde pişen tavukların pişirilme süresi, dediğimiz gibi tavukların büyüklüğüne, ağırlığına göre belirli oranlarda değişiklik göstermektedir. Yani tavuk büyüdükçe pişirme süresi de artmaktadır.

Genel hatlarıyla da örnek göstermek gerekirse bir kilo olan tavuk ortalama on beş dakika içerisinde pişmektedir. Bu durum bir kilo yüz gram olan yani ortama yüz gram fazla olan tavuk için de on yedi dakikaya denk gelmektedir. Ancak diğer yandan bir kilo iki yüz gram olan tavuk da on sekiz dakikaya yakın bir süre almaktadır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments