in

Vajinal Kaşıntıya Ne İyi Gelir

VAJİNAL KAŞINTIYA NE İYİ GELİR

Vajinal kaşıntı birçok kadının başına gelebilen bir durumdur. Her an her yerde aniden kaşıntı başlayabilir ve kadınları zor duruma sokabilir. Kaşıntı uzun sürdüğünde ve giderek artmaya başladığında mutlaka bir doktora başvurulmalıdır. Vajinal kaşıntı birçok sağlık sorununun göstergesi olabilir. Vajinal kaşıntının birçok sebebi vardır ancak genelde mantardan kaynaklı sorunlardan oluşur. Bu tür kaşıntı problemi yaşayanlar Vajinal Kaşıntıya Ne İyi Gelir araştırıyor.

İçerik Tablosu

Vajinal Kaşıntıdan Nasıl Kurtulurum?

Vajinal Kaşıntıya Ne İyi Gelir bilmeyen kadınlar bazen bu kaşıntıdan kurtulmak için vajinayı sabunla yıkar. Vajinayı sabunla yıkamak oldukça yanlış bir davranıştır ve daha kötü sonuçlar ortaya çıkarabilir. Kaşıntıya ve mantar oluşumunu en aza indirmek için yalnızca su ile yıkanmalı ve ardından tamamen kurulanmalıdır. Vajina nemli bırakıldığında mantar üremeye devam edecek ve kaşıntı geçmeyecektir. Kaşıntının diğer bir sebebi ise vajinadaki yararlı ve zararlı bakterilerin dengesinin değişmesine bağlı enfeksiyon olabilir. Kaşıntının yanında rahatsız edici koku, yanma ve akıntı da oluşabilir.

Vajinal Kaşıntı İçin Evde Uygulanabilecek Yöntemler

Vajinal Kaşıntıya Ne İyi Gelir diyerek evde vajinal kaşıntının çaresine bakmak isteyen kadınların en büyük destekçisi sirkedir. Vajina hassas bir bölge olduğundan sirkeyi direkt uygulamak doğru olmayabilir. Birebir ölçülerde sirke ve su karışımı oluşturularak duştan sonra vajina bu karışımla yıkanabilir. Sonrasında ise mutlaka pamuklu iç çamaşırları tercih edilmelidir. İç çamaşırları sık sık değiştirilmeli hijyen açısından yüksek derecelerde yıkanmalı ve ardından mutlaka ütülenmelidir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments