in

Vietnam Kabağı Nasıl Bir Bitki

Vietnam Kabağı

Gün geçmiyor ki, her gün yeni bir şey öğreniyor olmayalım. Uzun zamandır yetiştirilen ve ülkemizde ismi pek bilinmeyen kabak türü olan Vietnam kabağı, oldukça farklı görüntüsü ile görenleri hayrete düşürüyor. İlk bakışta özellikle bayanların ilgisini çeken ve komik bir hal ortaya çıkmasına neden olan bu bitki, Meksika bölgesinde yetişmektedir. Kabakgiller ailesinden olan ve asma kabağı olarak bilinen Vietnam kabağı, süs olarak tercih edilen bir kabak çeşididir. Çoğunlukla restoranların etrafında süs olarak koyulan bitki çeşididir. Bu bitkinin bilimsel adı ise, Vietnamese Loofah’tır. Bu bitkinin Türkiye’de yetiştirilmesi yasaktır ve bunun nedenleri vardır.

Vietnam Kabağı Özellikleri

Vietnam kabağı hem görüntüsü, hem de içerisinde barındırmış olduğu etkenler ile, farklı özelliklere sahip bir kabak çeşididir.

Özelliklerini şu şekilde sayabiliriz.

  • Bu kabağın en önemli özelliği görüntüsüdür ve cinsellik çağrıştırmaktadır.
  • Bayan meme ucu görüntüsünde olan bu kabak çeşididir. oldukça ilginç görüntüye sahiptir.
  • Bu kabağın meyveleri çok liflidir.
  • Olgun hale geldikten sonra kullanım alanı farklı şekillerde değerlendirilmektedir. Bu kullanım alanları içerisinde ise; banyo süngerleri ve bazı malzemelerin yapımında kullanılıyor.

Ayrıyeten bu kabağın dişi olanlarının çiçekleri çift şekildedir. Erkekler ilk baktıklarında bir kabaktan çok, kadın memesi görüntüsünü görmektedir ve bu durum kendilerinde oldukça komik bir halde olmalarına nedendir. Türkiye gibi bazı ülkelerde de yetiştirilmesi yasak olan bir kabak çeşididir. Lezzet olarak yavan olup, tatlı gibi şeylerde kullanılmamaktadır.

 

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments