in

Web siteme Neden Ziyaretçi Gelmiyor ?

Bu konuda çok yazılar yazılmıştır. Aslında konuyu açarken bende yazmakla yazmamak arasında kaldım. Konu hakkında çok yerde yazı yazıldığı için benim yazdığım yazıya ulaşılması zor olacaktır. Neyse bir kaç kişi bile istifade etse kafidir.

Yazı yazarak içerik çekme oldukça zor bir yöntemdir. Sanıldığı gibi yazıyı yaz gelsin ziyaretçi, gelsin paralar değildir. Uzmanlık ve tecrübe ister.

Çok detaya inmeden ana maddeler halinde yazmaya çalışacağım.

Şu unutulmamalıdır ki, Google doğru içeriği arayan kişiye her zaman sunmak ister. Sitenizin yapısı % 100 kusursuz olmada da içeriğiniz aranan içerikse aramalarda yazınız çıkacak ve ziyaretçi çekeceksiniz.

Site Yapısında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • Siteniz hızlı açılmalı,
  • Yazılar okunabilir olmalı,
  • Konular arasında link bağlantıları olmalıdır.
  • WordPress siteler için seo eklentisi kurmanız önemlidir.

Yazılan İçeriklerde Nelere Dikkat Etmek Gerekir

  • Mümkünse diğer sitelerde yazılmamış bir yazı yazmak veya o konunun farklı yönlerinden bahsetmek,
  • Aramalarda çıkma ihtimali yükselmesi için aynı cümleleri evirip çevirip yazmamak( Bu yöntem işe yarıyor görünse de okuyucuyu sıkacak, siteden çıkma oranını arttıracaktır. Bu da sitenize sıralama kaybettirir)
  • Önceliği okuyucuya doğru ve doyurucu bilgi vermek olmalıdır
  • Güncel konuları ilk yazan olmak, büyük avantaj sağlayacaktır.
  • Eklediğiniz yazıya ara ara yeni ilaveler yapmakta yazınıza değer katar. Bu yeni yazılar konunuza yazılan yeni yorumlarda olabilir. Yorum yazılması yazınızın ilgi çektiğini gösterir. Sıralamanızı etki yapar.
  • Ana başlıklarda konu yazdığınızda rakip çok olacaktır. konunuz aramalarda 1. sayfada çıkmayacak çıksa da 1. sırada çıkma ihtimali çok az olacaktır. Yan konularda, başlıklarda yazılan yazılara daha az ziyaretçi gelme ihtimali olsa bile sitenize akış sağlama ihtimali daha yüksek olacaktır. Bu durumda arama yapacak kişilerin nasıl bir cümle ile arama yapacağını tahmin etmek işin can alıcı yeridir.

Benzer konular hangi cümlelerle aranıyor araştırmasına girince Google ADWords veya farklı yabancı sitelerde analiz imkanı olsa da, buradaki analizde belirlediğiniz kelime gurubun hiç aranma ihtimali yok gibi gösterilse de günlük 50-100 kişi ziyaretçi geldiği durumlara çok şahitlik ettim. Bu nedenle Bu konuyu acaba nasıl ararlar diye kendiniz düşünüp başlığı o şekil seçmenizi tavsiye ediyorum.

Yinede konu hakkında nasıl başlık açılmalı fikir olması açısından https://app.neilpatel.com/ burayı kullanmanız yararlı olacaktır.

 

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments