in

Whatsapp Tek Tik

WHATSAPP TEK TİK

WhatsApp uygulaması birçok kişinin akıllı telefonunda bulunan anlık mesajlaşma yarayan bir uygulamadır. WhatsApp’ın deneme sürümü 2009 yılında piyasaya sürülmüştür. İlk yayınlanma tarihi ise Ocak 2010’dur. WhatsApp’ın ücretsiz olarak anlık sesli ve görüntülü mesajlaşma hizmeti vermesi tüm kullanıcılar tarafından beğeni ile karşılanıyor. WhatsApp’ın kullanım esnasında kullanıcılara sağladığı çeşitli imkân ve hizmetler vardır. Gönderilen mesajlar ile ilgili iletildi, teslim edildi ve okundu bilgileri kullanıcılara verilir. Whatsapp Tek Tik ve çift tik sembolleri ile kullanıcılara mesaj iletim bilgileri verilir.

İçerik Tablosu

WhatsApp Tek Tik Nedir?

WhatsApp üzerinden gönderilen mesajların yanında ilk aşamada bir saat belirir. Bu saat mesajın henüz gönderilmediği anlamını taşır. Whatsapp’ta mesaj gönderildikten sonra görülen Whatsapp Tek Tik mesajın karşı tarafa iletildiği anlamını taşır. İki tik ise gönderilen mesajının karşı taraftaki alıcıya ulaştığı anlamına geliyor. Alıcı mesajı okuduğunda ise mesaj gönderen tarafta yer alan iki tik mavi renge dönüşüyor.

WhatsApp Mesaj Bildirim Özellikleri

Whatsapp Tek Tik, çift tik ve mavi tik özellikleri kullanıcıların isteklerine göre kullanıma kapatılabilir. Mesaj gönderildikten sonra kırmızı renkli bir ünlem işareti de WhatsApp’ın kullanıcılara sunduğu bir hizmettir. Bu işaret gönderilmek istenen mesajın WhatsApp sunucularına ulaşmadığı anlamını taşır. Bu tip durumlarda mesajın yeniden gönderilmesi gerekiyor. Kullanıma açıldıktan sonra sadece 2 yıl boyunca ücretsiz kullanılması beklenen WhatsApp süresiz olarak ücretsiz kullanılmaya devam ediyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments