in

Yeni Bir Arkadaş Önerin Var Ne Demek?

Yeni Bir Arkadaş Önerin Var Ne Demek

Facebook ülkemizdeki en çok kullanılan sosyal medya mecralarının başında gelmektedir. Her geçen süre evrimleşen ve yenilen Facebook’ta süreç içerisinde farklı özelliklerini kullanıcılara sunmaktadır. Yenilenen özelliklerden biri olan arkadaş önerileri de bazen kullanıcıların kafasından karışıklıklara neden olabilmektedir. Eğer sizde yeni bir arkadaş önerin var ne demek diye merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

İçerik Tablosu

Facebook kullanıyorsanız sosyal medyanın önerdiği arkadaş önerilerine denk gelmemeniz pekte mümkün değil. Bu sosyal medyanın her hesaba belli aralıklar ve kriterlere göre gönderdiği arkadaş önerileri, yeni bir arkadaş önerin var şeklinde bildirim halinde gelmektedir.

Yeni Bir Arkadaş Önerin Var Tam Olarak Neyi İfade Etmektedir?

Facebook tüm kullanıcıların arkadaş listelerine erişebilmekte özgürdür. Sosyal medyada eklemiş olduğunuz ve tanıdığınız arkadaşlarınızın yahut sizin tanıyor olabileceğinizi kullanıcıları size göstermek istemektedir. Yeni bir arkadaş önerin var bildiriminde ancak Facebook sizin tanıyor olabileceğiniz insanları fark ettiğinde gönderdiği arkadaşlık önerileridir. Yani arkadaşlarınızın veya Facebook içerisinde etkileşimde bulunduğunuz gruplardan, gönderilerden sizlere arkadaşlık önerileri gelebilmektedir.

Bildirimler De Neden Hiç Tanımadığım İnsanlar Gönderiliyor

Facebook algoritmasını anlamak güç olsa da, gönderilen bildirimlerdeki insanları siz tanımıyor olsanız da onlarla dolaylı yoldan etkileşime girdiğiniz açıktır. Belirli ortak arkadaşlarınız, ortak gruplarınız, ortak beğendiğiniz sayfalar kesinlikle bulunmaktadır. Önerilen kişileri tanımıyor olsanız da hesap hareketlerinizin ve arkadaşlarınızın arkadaş listesinde olan kullanıcılar sizi gönderilebilmektedir ve tanımadığınız insanlar doğal olarak arkadaş önerisi olarak çıkabilir.

Yeni Bir Arkadaş Önerin Var Ne Demek Hakkındaki Bildirimler Kim Tarafından Gönderiliyor

Hesabınızda beliren bu bildirimleri sizlere asla gerçek kullanıcılar göndermez. Facebook algoritması sizin hesap hareketlerinizden, etkileşimlerinizden ve arkadaşlarınızdan yola çıkarak size arkadaş önerileri yapmaktadır. Bu öneriler algoritma sizin tanıyor olabileceğiniz kişileri değerlendirerek sizin için belirli aralıklarla bildirimler gönderir.

Facebook Profiline Bakıldığında Yeni Arkadaş Önerin Var Bildirimi Gider Mi?

Kullanıcıların yeni bir arkadaş önerin var ne demek hakkında diğer bir merak ettikleri hususta eğer kullanıcının Facebook profiline bakılırsa bakan kişi ona önerilir mi sorusudur. Facebook’un arkadaş önerileri bu şekilde çalışmamaktadır ancak belirli kriterle sağlandığında arkadaş bildirimi olarak kullanıcılar birbirlerine önerilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments