in ,

pp Ne Demek? Sosyal Medyada pp Ne Anlama Gelir?

pp ne demek

Sosyal medya platformları ve buna benzer web siteleri hayatımıza girdiğinden beri bir çok kısaltmaya tanıklık etmeye başladık. Facebook, İnstagram, Whatsapp gibi sosyal mecralarda kullanılan dilde bundan fazlasıyla etkilendi desek yeridir. Bu kısaltmaların başında gelen pp ise günümüzde oldukça kullanılmakta. pp ne demek gibi sorularda insanların merak ettiği konuların başında gelmekte. Eğer sende arkadaşlarının pp kelimesini duyup anlamını bilmiyorsan pp ne demek adlı yazımıza göz atabilirsin.

İçerik Tablosu

pp Tam Olarak Ne Anlama Gelir?

Pp sosyal medyada kullanılan profil fotoğrafının kısaltılmış olarak söylenmesidir. Arkadaşınız size pp’ni bir değiştir, pp’in çok güzel olmuş gibi ifadeler kullandıysa asıl kastettiği sizin sosyal medyada yer alan profil fotoğrafınızdır.

pp ne demek

Sosyal Medyada pp Ne Demek?

Pp kısaltması sosyal medyada tam anlamıyla profil resmi için kullanılmaktadır. Yazımızda bahsettiğimiz üzere sosyal mecralarda profil resminizi ve profil fotoğrafınızı kastetmek amacıyla ortaya çıkan bir kısaltmadır.

Pp Nasıl Profil Fotoğrafı’nın Kısaltması Olabiliyor?

pp ne demek sorusuna yanıt arayanların en çok merak ettiği husus ise pp ifadesinin profil fotoğrafı kelimesindeki başlık harflerinden nasıl türettirildiğidir. Aslında pp Türkçe bir kısaltma olmayıp profil fotoğrafının İngilizce dilindeki karşılığı olan profile photo ifadesinin başlık harflerinin birleştirilmesi ile oluşturulmuştur. Pp kelimesinde ilk p “profile”i temsil ederken ikinci “p” ”photo”yu temsil etmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments