in

Yeşillik Buzdolabında Nasıl Saklanır, Saklanmalıdır?

Severek tükettiğimiz ve çok faydalı olduğunuzu bildiğimiz yeşillik buzdolabında nasıl saklanır aslında bunu birçoğumuz yanlış biliyoruz. Ya da eksik bilgilerle hayatımıza devam ediyor. Hal böyle olunca da aldığımız yeşilliklerin çoğu daha zamanı gelmeden bozuluyor ve üzülerek hepsini çöpe atmak zorunda kalıyoruz. Bu durum da kendini sürekli olarak tekrarladığından ürünleri hızlı hızlı tüketmediğimiz takdirde her biri büyük israflara neden olabiliyor.

Hem doğaya hem de bütçemize yaptığımız bu haksızlığı önlemek için de yapmamız gereken bunu nasıl önleyebileceğimiz ile ilgili. Çünkü gerçekten doğrusunu öğrendiğimiz zaman yeşillikler çok daha uzun süre dayanabiliyorlar ve yeşillik buzdolabında nasıl saklanır artık biliyor oluyoruz.

 Yeşilliklerin Buzdolabında Saklanma Yolları Nelerdir

Yeşillik buzdolabında nasıl saklanılır sorusunun cevabı aslında temelde her birimizin bildiği nedenlere bağlıdır. Yani yeşilliğin taze alınması, kuru konması ve benzeri bilgiler önemsemesek dahi aslında önemliler. Yani gözümüzü kapatmamız önemsiz oldukları anlamına gelmiyor. Bu yüzden de taze şekilde aldığımız yeşillikleri öncelikle topraklarından kurtarmamız gerekiyor. Bunun için de yapmamız gereken şey güzelce yıkamak.

Yıkama işlemini detaylı bir şekilde hallettikten sonra da aslında her birimizin atladığı kısım geliyor. Yeşillikleri güzelce kurulamamız lazım. Çünkü diğer türlü nemli kalan besin çok çabuk bir biçimde çürümeye meyilli oluyor. Bu da olması gereken bir durum kesinlikle değil. O yüzden kuruma işlemini dikkatli bir biçimde halletmemiz atlanmaması gereken bir kısım.

Yeşillikler Nasıl Uzun Süre Buzdolabında Kalır

Yeşillikleri buzdolabında uzun süre ve taze tutmanın gerekli aşamalarından biri de onları hava almayacak şekilde paketlemektir. Çünkü hava alan besin bozulmaya meyillidir ve her geçen zamanda da daha da bozulur. Bu yüzden yapmamız gereken yeşillikleri güzel bir şekilde paketlemek ve paket içerisindeki havayı da boşaltmaktır.

Bunu yaparken aslında vakum cihazı da kullanabileceğimiz gibi isterseniz pipet kullanmanız da oldukça mümkündür. Pipet yardımı ile normal bir poşet içerisinden havayı rahatça çıkarabilirsiniz. Ayrıca ek olarak kavanoz kullanmanız da tercih edebileceğiniz ve yeşilliklerinizin ömrünü önemli ölçüde arttıracak maddelerden biri olarak bilinmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments