in

Saçtaki Yeşillik Yıkandıkça Akar mı, Zamanla Saçtan Çıkar mı

Hayatının belirli bir döneminde saçını her yeşile boyatan kadın, saçtaki yeşillik yıkandıkça akar mı diye sorgularlar. Çünkü bu aslında biz kadınlar için önemli bir durumdur. Saçlarımız tam rengini verdikten sonra oluşan rengin yıkandıkça açılmasını ve yok olmasını hiç istemeyiz.

Elbette bu durum saç renginden hoşlanmayan kişiler için de geçerli. Çok açık olduğunu düşünen ve biraz sönmesini isteyen kişiler saçlarının renginin biraz daha doğala yaklaşması için ya da tam olarak istedikleri renge denk gelmesi için biraz akmasını isterler. Bu yüzden de zaten saçtaki yeşillik yıkandıkça akar mı diye araştırır, sorarlar.

Saçlardaki Renk Bozulur Mu?

Saçtaki yeşillik yıkandıkça akar mı diye soranlar içinse verilmesi gereken en net cevap, aslında akacağı ile ilgidir. Ancak buradaki kritik nokta ise saçınızın nasıl bir boya ile boşandığı ile alakalıdır. Ayrıca boyanızın kalitesinin yanı sıra saçınızı bu konuda uzman birinin ya da sizin boyamış olmanız da oldukça etkilidir.

Elbette bununla beraber saçınızın her bir noktasına iyi bir şekilde yitirilmiş olan kaliteli boyalar her yıkamada hızlı hızlı akmazlar ancak evde kendi halinizde boyadıysanız ve bu uygun fiyatlı bir market boyası şeklindeyse saçınızdaki akmalar bir ya da iki yıkama sonrasında görülebilmektedir ve bu aslında beklenen, normal sayılan durumdur.

Saçtaki Yeşil Renk Nasıl Akar?

Hayatınızın bir döneminde saçınızı yeşile boyama kararı aldıysanız ve bunu yaptığınızda ortaya çıkan sonuçtan memnun değilseniz birkaç yıkama ile saçınızdaki boyanın akmasını ve açılmasını sağlayabilirsiniz. Sonrasında da saçınızın yanma riskini ortadan kaldırarak yeni bir boyama işlemi gerçekleştirmeniz de mümkündür.

Eğer saç renginizi beğenmediyseniz ve rengine akıtmak istiyorsanız yapmanız gereken şey de aslında oldukça basittir. Duşa girdiğiniz zamanlarda saçınızı yıkarken kullandığınız şampuanları bol bir şekilde alıp saçınıza güzelce olarak, masaj yaparak uygulamalı ve bir süre bu şekilde bekletmelisiniz. Sonrasında saçınıza iyi bir şekilde yıkamanız, köpüğü akıtmanızda saçınızdaki boyanın azar azar akmasına yardımcı olacaktır. Bunu uyguladığınız takdirde birkaç yıkama sonrasında saçınızın renginde de açılmalar meydana gelecektir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments