in

Yogurtlu Tavuk Salatası için lezzet ipuçları

Her birimizin damak zevkine hitap edebilecek bir yemek çeşidi olmasının yanı sıra lezzeti ile de kendini öldürebilmektedir. Yogurtlu tavuk salatası beslenme şeklinize göre ana yemek olarak bile kullana bilmenin yanı sıra isterseniz özel günlerinizde normal bir öğünde meze olarak da salata olarak da kullanılabilecek bir çeşittir.

Kaç kişilik olarak hazırlandığına göre malzemeleri değişiklik gösteren yoğurtla tavuk salatasının hazırlama süresi sandığınızdan daha kısadır. Ortalama on dakika kadar bir vaktinizi alacak olan yoğurtlu tavuk salatası pişirme süresi ile beraber toplamda yarım saatlik bir süreyi bile geçmemektedir. Bu yüzden çoğunlukla fazla çeşitli yemekler oluşturmaya niyetlendirdiğinizde ve yemeklerinizin dama kadar göze de hitap etmesini istediğiniz dönemlerde kullanılması tavsiye edilen yemek çeşitlerinden biridir.

Yogurtlu Tavuk Salatası İçin Gerekli Malzemeler!

Yogurtlu tavuk salatası hazırlanış olarak kolay olmanın yanı sıra malzemeleri de oldukça ulaşılabilir şekildedir. Yani istediğiniz zaman rahatlıkla bulabileceğiniz bu malzemeler fiyat olarak da sizi yormazlar. Elbette yine yapılacak ürünün pozisyonuna göre değişiklik gösterebilen çeşitlerin en başında tavuk göğsü gelmektedir.

Tavuk göğsü olması gereklidir çünkü orta tavuk salatasında kemikli değil kemiksiz düzelt kullanılır. Sonrasında dereotu, maydanoz, sarımsak, yoğurt, ceviz içi, kornişon turşu ve tuz kullanılır. Tüm bu malzemelerin sırasıyla ve tarifi uygun bir şekilde kullanımıyla ortaya muazzam bir lezzet çıkmaktadır.

Yogurtlu Tavuk Salatası Hakkında ipuçları

Yogurtlu tavuk salatası yapmak istediğiniz dönemde öncelikli olarak yapmanız gereken şey kemiksiz olarak belirlenen tavukları bir tencere içerisine alarak haşlama işlemini gerçekleştirmenizdir. Buda oldukça kısa ve kolay bir işlemdir. Sonrasında tavuklar tamamen haşlandığında lif şeklinde ayırma yapmanızda en doğru olandır. Hatanız bu şekilde çok daha leziz bir hal alacaktır.

Tavuk ile yapmanız gerekenler bittiğinde ayrı bir kap içerisinde mayonez sarımsak yoğurt ve tuzu bir araya getirmeniz gerekmektedir. Birleşim işlemini tamamladıktan sonra hazırladığınız tavuk, dereotunu kornişon turşusunu cevizi de eklemek gerekmektedir. En sonunda da tüm bu yiyecekleri bir arada birleştirmeniz yoğurtlu tavuk salatasını yapma işleminiz İçin yeterlidir. Canınız ne zaman isterse o zaman tüketebileceğiniz bu yemek gerçekten de denediğiniz takdirde bağımlısı olacağınız türden.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments