in

Mantarli Kori Soslu Tavuk Yemeği tarifi

Mantarli kori soslu tavuk yemeği sürekli olarak aramasak da akşam yemeği tercihlerimiz arasında girdiği zaman yüzümüzü güldürenler arasında. Hem değişik bir tat barındırması hem de salçalı yemeklere göre daha hafif oluşuyla tam bir geçiş gibi ama aynı zamanda güzel bir şekilde doyuyorsunuz da. Diğer yandan misafirleriniz için de oldukça uygun bir yemek çeşidi.

Anı bir şekilde bir şeyler hazırlamanız gerektiğinde kolay ama emek sarf edilmiş bir yemek ortaya çıkarmak istiyorsanız bu tam da size uygun bir yemek çeşidi. Mantarli kori soslu tavuk aynı zamanda mantar severlerin de en sevdiklerinden. İkisi ayrı ayrı muazzam birer lezzet olmanın yanı sıra birleştiklerinde ortaya çıkardıkları tat da denenmeyi hak ediyor.

Mantarli kori Soslu Tavuk Malzemeleri!

Mantarli kori soslu tavuk yapım aşamasında kullanılan malzemeler aslında oldukça kolay ve istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz şekilde. Aynı zamanda zaten bu yemek, evde malzemelerini bulundurduğunuz takdirde hiç şüphesiz yapılacak olanlardan biri olarak kendi yerini koruyor.

Malzemeleri sırası ile saymak gerekirse isminden de belli olduğu üzere öncelik mantar ve tavuk. Tavuk için kullanmanız gereken, tavuğun göğsü. Kemiklerinin sıyrılmış olması bu noktada önemli çünkü etin pamuk pamuk olması gerekiyor. Sonrasında köri, soğan, sarımsak, tuz, baharatlar da devamında geliyor. Ortaya çıkan yemeği kremalı yapıp yapmayacağınıza yani damak zevkinize göre de krema gerekli olup olmadığı değişiklik göstermektedir.

Mantarli kori Soslu Tavuk Nasıl Yapılır?

Mantarli kori soslu tavuk yapım aşamasında yapmanız gerekenlerde oldukça belli başlı şeylerdir. Sırasıyla doğranan soğanlar, ilk olarak sıvı yağ ve sarımsaklar ile sotelenir. Bu yemeğe daha leziz bir tat verebilmeniz için önemlidir. Sonrasında, soğanların iyice kendini bıraktığından emin olduğunuzda tavuklar da eklenir. Hepsi hızlıca sotelenir. Tavuk kendini toparladığı zamanda yine doğranan mantarlar ilave edilmelidir. Önce biraz çevrilen yemek, sonrasında altı kısılmış ateşte ağzı kapalı bir şekilde bekletilir.

Yemek kendi suyunu çekene kadar dokunulmaz. Elbette bu aralarda da tuzunu ve taleplerinize göre baharatlarını da atmanız gerekmektedir. Sonrasında da eklenmesi gereken şey köridir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments