in

Zayıflamak göğüs küçültür mü ?

Kilo vermek, Zayıflamak Göğüs Küçültür Mü ?

Zayıflamak göğüs küçültür mü ? sorunun cevabı kişiye göre değişebiliyor. Zayıflamak göğüslerin küçülmesine sebep olabilir fakat her kişi için bu durum aynı değildir. Bazı zayıf bedenlerde normale oranla daha büyük göğüsler görürüz. Bu durum göğüsün içinde bulunan dokularla ilgilidir. Kilo ile bir alakası yoktur fakat bu kişinin kilo alması göğüs içinde ki yağların artması sebebiyle büyümeye sebep olabilir. Bazı kişilerde ise göğüs içi dokular küçük, yağlar fazladır. Bu kişilerde kilo alıp verme büyümeye ve küçülmeye yüksek oranda etki eder.

İçerik Tablosu

Kısa süre içerisinde aşırı kilo alıp verme göğüslerde sarkmaya sebep olabileceği gibi çatlaklara da sebep olur.

Kilolu Bir Bedene Sahipken Göğüslerim Neden Küçük?

Yukarıda belirtilen sebepten dolayı bu durum gözükebilir. Bu kişilerin kilosuyla göğüs bedenin alakası yok denilebilecek kadar azdır. Böyle durumlarda zayıflama göğüslere etki etmeyecektir.

Göğüslerimi Zayıflamadan Nasıl Küçültebilirim?

Bu istek için cerrahi operasyonlar mevcuttur. Tıpta göğüs estetiği yalnızca büyütmek olarak düşünülmemelidir. Küçültme, büyütme, dikleştirme, asimetrik sorunları düzeltme gibi birçok estetik türü vardır. Kişinin psikolojisini etkileyen durumlarda bunlara başvurulabilir. Mutluluk her zaman kişi için en önemli duygudur.

Göğüs İçerisinde Ki Dokular Nelerdir? 

Normal bir göğüs; yağ, bağ, salgı bezleri, lob denilen 15-20 bölüm ve lobüllerden oluşur. Lob ve löbüller göğüs ucunda kanal denilen ince tüplerle bağlanır. Bu yapıların yoğunluğu her kadında farklı olabileceğinden göğüsün büyüklüğünü etkiler.

Göğüs yapısını etkileyen başka faktörlerde vardır. Yaş en önemli faktördür çünkü belirli bir yaşa kadar vücut değişim göstermeye ve gelişmeye devam etmektedir. Sonrasında regl dönemi, hamilelik dönemi bariz bir değişiklik görmenize sebep olur. Bu değişimler hormonlar ile ilgilidir.

Göğüslerimi Olduğundan Küçük Göstermek İçin Ne Yapmam Gerekir?

Bu durum için üretilmiş olan sutyenler mevcuttur. Bir kaç bedene kadar daha küçük gösterme özelliğine sahip oldukları gibi toparlama ve dikleştirme özellikleri olanlarda vardır. Kişi operasyona girmeye cesaret edemiyorsa fakat göğüslerinden dolayı mutsuzluğu da devam ediyorsa başvurabileceği en kolay yöntem budur.

Kişinin göğüs yapısını iyi bilmesi ve dönem dönem kontrol etmesi gerekmektedir. Bir göğüsün diğerine göre daha şiş olduğunu düşünülüyor ve hissediliyorsa bunun sebebi bir kitle olabilir. Bu durumda direkt olarak doktora gidilmeli ve kontroller yaptırılmalıdır. Sırf göğüs küçültmek için hızlı kilolar verilmemeli gerekiyorsa diyetisyen eşliğinde diyet yapılmalıdır. Kişinin sadece göğüs yapısını değil kendi bedenini de tanıyor olması işleri kolaylaştıracaktır.

Kişinin göğüslerinin sağlığına bir yan etkisi bulunmuyor ise kişinin kendini olduğu gibi kabul etmesi, bedenin avantajlarını keşfetmesi sorunları ortadan kaldıracak ve psikolojisine olumlu katkıları olacaktır. Kendinden memnun olmayan kişi bunu zamanla kafasında olduğundan daha büyük bir problem haline getirir ve bunun sonucu olarak kendine olan saygısını da kaybeder. Psikolojik olarak kişinin öz güvenini kaybetmesi yaptığı her işi olumsuz etkiler ve zarar verir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments