in

500 Kalori Kaç Gramdır ?

500 Kalori Kaç Gramdır

Her besinin kendi gramında göre kalori karşılığı bulunmaktadır. Bir kişi eğer kalori olarak besin  hesaplaması yapıyorsa mutlaka onun kaç grama tekamül ettiğini bilmelidir. İnternette bir çok site de her besinin gram adet miktarına göre kaç kalori olduğu detaylı olarak verilmektedir. Mesela 500 kalori 75 gram olarak biliniyor . Uzmanlar birçok deney sonucunda bu karara varmış birçok insan da bu açıklamaya göre kendi kalori takibini yapmaktadır .  Örneğin orta porsiyon da köfte içerikli bir hamburger 310 KALORI kalori olarak hesaplanmıştır. Kişi bunun yarısını veya büyük porsiyon olarak yediğinde kendi ne göre hesaplamasını yapabilir. Zaten süreç içerisinde artık birçok besinin kalori hesaplamasını daha rahat bir şekilde yaptığını görecektir.

500 kalori almak isteyen bir kişi orta porsiyon hamburger(310), 1 kutu kola (190) tükettiği zaman tek bir öğün de 500 kalori almış olur yani bu da 75 gram edecektir . Her besinin yağ olma süresi farklılık gösterir. Tek bir yemekle 500 kalori almak isteyen bir kişi orta porsiyon  da bisküvili pasta yerse daha bir şey yemesine gerek kalmayacaktır. Gramaj miktarlarının takibini yapmak çok önemlidir. Esas ölçü birimi gram olduğu için halk dilinde daha yaygın kullanıldığı için bu hesaplaması yapmakta büyük fayda sağlar.  Kalorisi olmayan tek şey sudur. Ne kadar su içerseniz için asla kalori olarak vücuduna girmeyecektir. En büyük kalori kaynağı karbonhidratlı besinler ve yüksek miktar da yağ içeren ürünlerdir.

Besinleri tüketirken kaloriden önce sağlığımıza ne oran da etki edecek bunu bilmemiz de büyük fayda olacaktır .  Bazı ürünlerden günlük olarak az miktarda tüketmek gerekir. Kişi kendi besin ihtiyacını kendi belirlemelidir. Normal insan sağlığı için hangi besinden hangi oran da hatta ne zaman tüketilmesi gerektiği bir çok internet sitesinde verilmektedir. Yediğimiz tüm besinlerin içeriğinde neler olup olmadığını detaylı olarak öğrenip yemek gerekir . Çünkü içerisinde alerjik veya yemeyeceğimiz malzemeler olabilir .

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments