in

Akşam yemeği yemiyorum midem almıyor

Akşam yemeği yemiyorum diyorsanız aslında sağlık olarak önemli sorunların başlangıcındasınız demektir.  Çünkü aç kalmak, sağlıklı bir beslenme stili değildir. İster bilinçli olarak isterseniz de elinizde olmadan aç kalarak verdiğiniz kilolar ileriki günlerde sağlık sorunlarına neden olacaktır. Yani akşam yemeği yemiyorum cümlesinin kilo verebilmeniz açısından hiçbir mantıklı yanı bulunmamaktadır.

Sağlıklı kilo verebilmenin anahtarı, doğru beslenme düzenini oturtabilme ve düzenli egzersiz programları ile olmalıdır. Form tutmak isteyenler için ara öğünlerle birlikte günde 5/6 öğün öneriliyor. Az öğün yapmaktansa her öğünde az ve kalorisi düşük yiyeceklerin tüketilmesi, kilo verebilmek için en ideal ve sağlıklı yöntem olarak biliniyor.  Kısacası sağlıklı olarak kilo vermenin formülü yememek değil doğru ve planlı şekilde yemek oluyor.

Akşam yemeği yemiyorum diyen kişilerin, yalnızca kilo vermek istedikleri için değil psikolojik rahatsızlıklardan kaynaklıda iştah kaybı yaşayabildikleri görülüyor. Bu durum kısa vadede size cazip gelse de akşam yemeği günün önemli öğünlerinden birisi. Ve her zaman en sağlıklı şekli ile her gün tüketilmesi gerekiyor.

Akşam yemeği yemiyorum ne yapmalıyım

Akşam yemeği yemiyorum demek her hali ile aslında zararlı ve sağlıksız bir durum. Bu durumun altında ya aşırı kilo verme isteği ya da psikolojik yeme bozuklukları yatıyor. Eğer kendi isteğiniz doğrultusunda akşam yemeği yemiyorsanız bu vücudunuz için sağlıklı bir seçim değildir. Vücudu böyle bir düzene alıştırmak için zorla akşam yemeği öğünlerini atlamak için bir çaba harcamak hiç doğru olmayacaktır. Bu sizin tercihiniz ise bir an önce bu duruma son vermeli ve az ve sağlıklı besinlerden oluşan bir öğün ile akşam yemeğini hayatınıza katmalısınız. Aksi durumda bu duruma alışacak olan vücudunuz artık bir süre sonra hiç yemek yiyememe sorunu ile karşı karşıya kalabilir. Ve kendinizi elinizde olmadan sürekli kilo kaybettiğiniz bir sürecin içerisinde bulursunuz. Artık isteseniz de yemek yiyemez ve sağlığınızdan olursunuz.

Akşam yemeği yemiyorum ve akşam yemeği yiyemiyorum arasında önemli farklılıklar vardır. Ancak her iki durumda bir an önce müdahale etmeniz ve çözüm bulmanız gereken bir önemli bir sağlık sorunudur.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments