in

Alibaba express güvenli mi?

Alibaba express güvenli mi?

Aliexpress olarak bilinen yabancı bir alışveriş sitesinin, toptan alışveriş yapılabilecek olan sitesine Alibaba Express adı verilmiştir. Alibaba Express sitesini kullananlar genellikle toptancılardır. Yurtdışında bulunan ürünleri toptan alarak ülkemizde satan toptancıların kullandığı bu site, kişisel olarak da belirli kurallar çerçevesinde kullanılabilir. Güvenilirlik politikası oldukça katı olan ve uzun yıllardır hizmet veren bu site güvenilir midir?

İçerik Tablosu

 

Alibaba Express ile nasıl alışveriş yapılır?

Siteye üye olduktan sonra alım yapmak istediğiniz ürünün en az kaç tane alınabilir olduğunu öğrenmek gerekir. Yeterli sayı kadar alım yapılacak ise satıcının puanlamasına, en az 2 senedir ürün satışı yapmasına ve ürünü ne kadar sattığına dikkat edilmelidir. Satıcı eğer bu şartları karşılıyor ise ürün alımı yapmak da bir sakınca yoktur. Aynı zamanda satıcı ile olan iletişim de incelenmelidir. Gerekirse alım yapmadan önce satıcı ile iletişim kurulmalıdır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken ise satıcının Türkiye’ye gönderip yapıp yapmadığıdır. Eğer gönderim yapıyor ise kargo bedelleri incelenmelidir. Ücretsiz gönderim yapan bir alıcı bulunursa eğer gönderimin en az 1 ay kadar süreceği unutulmamalıdır. Sitenin Türkçe dil seçeneği bulunmaktadır.

Alibaba Express güvenilirliğinin kuralları nasıldır?

İnternet üzerinden yapılan her ödeme risk taşımaktadır. Ancak Aliexpress sitesi diğer sitelere nazaran iki önemli garanti vermektedir. Bunlar; satın alınan ürünün alıcıya ulaşmaması halinde tam geri ödeme ve ürün anlatıldığı gibi değil ise tam ve kısmi geri ödeme şeklindedir.

 

 

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments