in

Alıç Sirkesi Kullananlar

ALIÇ SİRKESİ KULLANANLAR

Alıç meyvesi dikenli ve 5 ile 10 metre arasında değişen boya sahip ağaçlarda yetişen bir meyvedir. Bu meyve herkes tarafından bilinmese de toplanması oldukça zordur. Zor toplanan bu ürünün sirkesi gün geçtikçe daha fazla kişi tarafından beğenilip kullanılıyor. Meyvenin dikenli ağaçtan toplanmasının zor olması sebebiyle de alıç sirkesi daha da değerli oluyor. Alıç Sirkesi Kullananlar birçok hastalığa şifa olduğunu söylüyor.

Alıç Sirkesi Ne İşe Yarar?

Alıç Sirkesi Kullananlar ürünün birçok faydasının olduğunu söylüyor. Özellikle mide rahatsızlıklarında iyileşme sağlayan sirke hazım problemlerine de iyi geliyor. Günlük olarak direkt tüketilebileceği gibi salatalarda da kullanılarak tüketilebilir. Alıç sirkesi mide rahatsızlıklarının yanı sıra kolesterolü dengeler ve kötü kolesterolü düşürür. Damar sertliği rahatsızlığına da iyi geldiği biliniyor. Kalp kaslarını kuvvetlendiren kan dolaşımına hızlandıran alıç sirkesi daha birçok hastalık içinde destek amaçlı kullanılıyor.

Alıç Sirkesi Saklama Koşulları Nelerdir?

Alıç sirkesi öncelikle cam kavanoz ya da şişelerde muhafaza edilmelidir. Alıç sirkesini koyduğunuz cam şişe ya da kavanoz ışık almayan ortamlarda saklanmalıdır. Kapağı açılmış olan alıç sirkesi ise yine aynı şekilde karanlık fakat nemli olmayan ortamlarda ve oda sıcaklığında muhafaza edilebilir. Alıç Sirkesi Kullananlar koyu renkli kavanoz ya da şişe kullanıldığı takdirde karanlık bir ortama gerek olmadığını söylüyor. Alıç sirkesi muhafaza edilirken hava ile temasının olmaması gerekir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments