in ,

Anne karnında bebek nasıl kilo alır ?

Food backgrounds: top view of a rustic wooden table filled with different types of food. The composition includes raw beef steak, raw salmon fillet, fruits, vegetables, cheese, bread, eggs, legumes, olive oil and nuts. DSRL studio photo taken with Canon EOS 5D Mk II and Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM Telephoto Zoom Lens

Anne karnından bebeğin kilo alması gebelik süreci boyunca en dikkat edilecek hususlardan birisidir. Hamilelikte bebeğin sağlıklı bir şekilde kilo alabilmesi için anneye bazı sorumluluklar düşmektedir. Sağlıklı bir beslenmenin anahtarı ise vitamin ve mineral dolu besinlerden geçmektedir. Biz de sizler için “ anne karnında bebek nasıl kilo alır ? ” adlı yazımızda bebeğe sağlıklı kilo aldıran besinleri derledik.

İçerik Tablosu

Et ve Protein Bakımından Yüksek Değerli Ürünleri Tercih Etmeye Çalışın

Gebelik süresince protein bakımından az değerdeki ürünleri yemek bebeğin sağlıklı gelişmesini engelleyebilmektedir. Protein bakımından zengin olan et ürünleri ile bebeğinizin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Etleri yağlı bir şekilde kızartıp yemek yerine ızgara daha sağlıklı bir tercih olacaktır.

Ceviz İle Bebeğinizin Gelişimini Destekleyin

Anne karnında bebek nasıl kilo alır sorusuna en iyi verilecek yanıtlardan birisi ise gebelik süresince belli miktarda ceviz yemekten geçmektedir. Omega 3 yağ asitleri bakımından oldukça zengin olan cevizler, bebek için yeterince iyi bir besin konumundadır.

Kabak Çekirdeği İle Demir Eksikliğinin Üstesinden Gelin

Gebelik süresince demir eksikliği hamile kadınlarla üst seviyelere çıkmaktadır. Bu problemi çözmenin yolu ise yeterince demir ile vücudu beslemekten geçmektedir. Kabak çekirdeği ile en sağlıklı biçimde demir ihtiyacınız gidererek bebeğinizin de demir bakımından beslenmesini sağlayabilirsiniz. Anne karnında bebek nasıl kilo alır sorusunu kendinize yöneltiyorsanız kabak çekirdeğini denemekte fayda bulunmakta.

Bebeğiniz Beyin Gelişimi İçin Yumurtayı Tercih Edin

Yumurta içerdiği besin değerleriyle folik asit bakımından çok değerli bir besindir. Folik asitler sayesinde bebeğinizin beyin ve sinir sistemlerini oldukça iyi besleyebilirsiniz. Böylelikle folik asit sayesinde bebeğiniz bu besinden mahrum kalmayacaktır.

Ispanak İle Hamilelik Süresince Hem Kendiniz Rahat Edin Hem Çocuğunuz Rahat Etsin

Ispanakta yumurta gibi folik asidi bakımından zengindir. Dahası demir ve C vitamini içermesi ile muhteşem bir besindir. Anne karnında bebek nasıl kilo alır sorusunu çevrelerine yönelten anne adaylarım ıspanağın gücüne tanık olmalıdır. Ispanak bebeğin omurga sisteminin gelişmesine yardımcı olurken aynı zamanda gebelik süreci içerisinde bulunan annenin rahat zaman geçirmesini sağlamaktadır.

Gebelik süreci boyunca anne adayları tüm sağlıklı besinlerden olabildiğince yemelidir. Bu beslenme işlemini gerçekleştirirken sağlıklı ve dengeli beslenmekte bir o kadar önemlidir. Bunun yanı sıra diğer meyveler ve sebzelerde bebeklerin anne karnında gelişimi için oldukça önem arz etmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments