in ,

Doğumda Kaç Kilo Gider – Doğumda Ne Kadar Kilo Verilir ?

Gebelik süreci boyunca anne adayları hamileliğin bir getirisi olarak kilo almaktadırlar. Alınan bu kiloların ise doğumdan sonra ne kadar miktar gideceği anneler arasında merak konusudur. Eğer sizde doğumda kaç kilo gider sorusunun cevabını merak ediyorsanız yazımızı okumalısınız.

Doğumda Ortalama Kaç Kilo Alınır?

Doğumda alınan kilolar kadınlar arasında büyük değişiklikler gösterebilir. Ortalama standartlar ise şu şekildedir. Bebek ağırlığı 3400 – 3600 gram, uterus ortalama 900 gram, animos sıvısı ortalama 800 gram, dokulardaki sıvı artışı 1200 gram, kan artışı 1200 gr, plesanta 500 gr, göğüs dokusu artışı 300 gram, yağ depoları 3400 gram gibi miktarları hamilelik boyunca ortalama olarak bir anne adayı almaktadır. Bu da ortalama 12 – 12.5 kilogram düzeylerinde seyretmektedir. Gebelik süresince daha az kilolar da alınmaktadır. Doğumda kaç kilo gider sorusunun cevabı ise şöyledir.

Doğumda Kaç Kilo Gider ?

Gebelik süresince anne adayı aldığı tüm kiloları rahatlıkla verecektir. Hastaneden taburcu olduğundan ise bebeğini doğurduğu ve plesantasını kaybettiği için ortamala 4.5 kilo vererek taburcu olmaktadır. 1 yıl gibi bir süreç içerisinde ise dengeli ve düzenli bir beslenme rutini ile eski kilolara rahatlıkla ulaşılabilir. Anne adaylarının dikkat edeceği hususların başında ise alınan yağ oranlarının kolay kolay geri verilemeyeceğidir. Yağların yakılması en geç 1 senelik dilimi kaplayabilir. Doğumda kaç kilo gider diye soran anneler bu yüzden gebelik sonrası kilo vermede acele edilmemelidir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments