in

SevdimSevdim ÜzücüÜzücü ŞaşırtıcıŞaşırtıcı

Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır!

aradığınız numara kullanılmamaktadır

Sabit hattınızdan ya da cep telefonunuzdan bir numarayı tuşladınız ve karşınıza çıkan operatör size ‘Aradığınız numara kullanılmamaktadır’ dedi. Bunun ne anlama geldiğini, bir süre sonra tekrar aradığınızda ulaşılabilir olup olmadığını merak ediyorsanız size bu konu ile ilgili bazı bilgiler verelim.
Hangi operatörü kullanıyor olursanız olun, ya da hangi operatörü arıyor olursanız olun, karşınızdaki kişinin hat durumuna göre çıkan ses kaydı ile size bazı bilgiler verilmektedir. Bu bilgiler aramış olduğunuz mobil hattın aktif olup olmadığı, ya da aktif ise şu an ne durumda olduğunu anlatır.
Eğer karşınıza çıkan ses kaydı size Aradığınız numara kullanılmamaktadır diyorsa bu aramış olduğunuz hat komple iptal edilmiş demektir. Bu numaranın bir daha aktif olması durumu yoktur. Bu numara üzerinden ulaşmak istediğiniz kişiye artık ulaşamayacaksınız anlamına gelmektedir. Bu kişi mevcut olan numarasını ilgili operatöre başvurarak komple kapattırmıştır. Ve artık kendine yeni bir hat almış, bambaşka bir numara kullanıyor demektir. Bu durumda artık bu telefon numarasını kayıtlarınızda tutmanın hiçbir anlamı olmayacaktır.

Kapatılan Telefon Hatları

Çoğu insan çok uzun yıllar aynı telefon hattını kullanmayı tercih ederken bazı durumlarda telefon numarasını değiştirmek isteyen insanlar da olabilmektedir. Eski hattını kapatarak artık sıfırdan yeni bir hat ile hayatına devam eden arkadaş ya da dostlarınızın eski numaralarını aradığınızda sizi bir bant kaydı karşılamaktadır. Bu kayıt size ‘Aradığınız numara kullanılmamaktadır’ uyarısı vermektedir. Bu uyarıyı aldığınızda artık o telefon numarasına hiçbir şekilde erişim sağlayamayacağınızı bilmeniz gerekir. Ne yapacağınız aramalarda bir süre sonra telefon çalacak, ne de atmış olduğunuz her tür mesaj yerine iletilecektir. Bu tür numaralar tamamen kapanmış ve mesaj dahil hiçbir şekilde erişimi olmayan numaralardır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments