in

Yoğurtlu kızartmanın yanına ne gider

Türk mutfağının en güzel lezzetlerinden birisi olan kızartma yemeklerinin yoğurtlusunun tadına doyum olmuyor. Özellikle yaz mevsiminin en güzel öğün yemeklerinden birisi olan yoğurtlu kızartma tek başına bir öğün olarak tüketilebilir. Eme tek bir kızartma ile öğün atlamak istemeyenler için bunun yanına da yenebilecek çok lezzetli yemekler bulunuyor. Yoğurtlu kızartmanın yanına ne gider diye merak edenler için işte o doyurucu ve en güzel lezzetler;

İçerik Tablosu

Pilav çeşitleri

Yoğurtlu kızartmanın yanına ne gider diye soranlar için en güzel lezzetlerin başında pilav türleri yer alıyor. Hem pirinç pilavı hem de bulgur pilavını yoğurtlu kızartmaların yanında tercih edebilirsiniz. Mesela yoğurtlu kızartma ile birlikte domatesli pilav tüketebilirsiniz. Ya da nohutlu bulgur pilavı seçebilirsiniz.

Makarna çeşitleri

Yoğurtlu kızartmanın yanına ne gider diye bir araştırma yapanlar için en güzel lezzetlerden birisi makarna türleridir. Salçalı makarna ile yoğurtlu makarna çok güzel bir uyum içerisinde olacaktır. Aynı zamanda çok doyurucu olacaktır.

Izgara köfte

Eğer yoğurtlu kızartma tek başına bir öğün için az geliyorsa bunun yanında hem lezzetli hem de doyurucu bir yemek arıyorsanız köfteyi tercih edebilirsiniz. Yoğurtlu kızartmanın yanına ne gider diye soruyorsanız, ızgara köfte yiyebilirsiniz. Hem çok doyurucu olacaktır hem de besin değeri olarak sizin en sağlıklı şekilde beslenmenize imkan sağlayacaktır.

Ezogelin çorba

Yoğurtlu kızartma hazırlıyorsanız ve yanında biraz daha doyurucu bir yemek daha olsun istiyorsanız leziz bir ezogelin çorba yapabilirsiniz. Yoğurtlu bir yemek ile salçalı bir çorba muhteşem bir uyum sağlayacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments