in

Bebeklere Kilo Aldıran Yiyecekler

BEBEKLERE KİLO ALDİRAN YİYECEKLER

Bebeklerin doğumdan itibaren öncelikli olarak anne sütü ile beslenmesi gerekiyor. Mümkün olduğunca aksi bir durum gelişmediği sürece iki seneye kadar bebeklere anne sütü verilmelidir. Bebeklerin 2 yaşına kadar anne sütü alması beslenmesi ve bağışıklık sistemi için önemlidir. Bebekler 6 ay boyunca sadece anne sütü ile beslenirken 6 aydan sonra ek gıdaya geçiliyor. Özellikle zayıf bebeğe sahip olanlar Bebeklere Kilo Aldıran Yiyecekler konusunda araştırma yapıyor.

Ek Gıdaya Geçen Bebeklere Nasıl Kilo Aldırılır?

Ek gıdaya geçen Bebeklere Kilo Aldıran Yiyecekler araştırılırken sağlıklı olanların tercih edilmesinde fayda bulunuyor. Öncelikle bebeklere hazır mamalar yerine evde buğday unu ve pirinç ile yapılan mamalar tercih edilmelidir. Çocuklara ilk etapta yumuşak, pürüzsüz gıdalar verilirken gitgide parçacıklı gıdalarda verilerek bebeğin katı gıdalara da alışması sağlanmalıdır. Bebekler için sebze ve meyveleri püre haline getirerek yedirmenizde etkili olacaktır. Gün içinde olmasa bile geceleri bebeğinizi emzirmeye özen göstermelisiniz.

Her Bebeğin Alması Gereken Kilo Aynı Mıdır?

Bebeğinin zayıf olduğunu düşünen ya da etraftakilerin bu tür yorumları karşısında anneler Bebeklere Kilo Aldıran Yiyecekler nelerdir bilmek istiyor. Bebeğinizi vitamin ve mineraller konusunda zengin besinler ile beslenmelisiniz. Süt ürünleri özellikle bebeklere yedirilmelidir. Fakat unutulmamalıdır ki hiçbir bebek diğeri ile aynı olamaz. Genetik yapısına bakıldığı zaman normalde ufak yapısı olan bir bebeğin fazla kilo alması bebek için zararlı olabilir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments