in

Biber dolmasının yanına ne gider

Aslında tek başına bile bir öğün olan ama yanına yakışan yiyeceklerle birlikte muhteşem bir lezzete sahip olan en özel yemeklerden birisi de biber dolmasıdır. Zeytinyağlı veya etli olarak yapılan biber dolmasını tek başına bir öğün olarak tüketen çok insan vardır. Ve en lezzetli sofraların, en özel misafirlerin menülerinde yer alır. Yanında farklı bazı yemek ve atıştırmalıklarla biber dolmasını sevemeyen yoktur. Peki, en güzle masalarınızda hep biber dolması bulunsun istiyorsanız ve yanına en güzel ne gider diye merak ediyorsanız bazı alternatifler sunalım. Biber dolmasının yanına ne gider diye soranlara işte yanıtlar;

İçerik Tablosu

Biber Dolması ve Yoğurt

Bu muhteşem ikili her sofrada yer alabiliyor. Ailenizle birlikte ayaküstü yemek üzere hazırladığınız acil sofralarda da başköşede olabiliyor. Özenle hazırladığınız ve misafirleriniz için emek verdiğiniz en şık sofralarda da bulunabiliyor. Biber dolması ister etli yapılsın, ister zeytinyağlı, her zaman yanına en çok yakışan şey yoğurt oluyor.

Biber dolmasının yanına ne gider diye merak edenler için tek yoğurt en çok önerilenler arasında yer alıyor. Ancak tek yoğurt tüketmek istemeyenler için yoğurtla hazırlanmış olan tüm alternatifler yine biber dolmasının yanına çok yakışıyor. Mesela yoğurtlu soğuk çorbalar, mantı türleri gibi yoğurtla hazırlanan alternatif yemekleri biber dolmasının yanına hazırlayabilirsiniz. Yine cacık ve haydari gibi yoğurtlu mezeleri tercih edebilirsiniz.

Biber Dolması ve Mercimek Çorbası

Biber dolması ile çok keyifli ve aynı zamanda doyurucu bir öğün hazırlamak istiyorsanız öncesinde iyi bir başlangıç yapmanız gerekiyor. Bunun için yemeğe mercimek çorbası ile başlamak ve ardından biber dolması ile devam etmek hem çok besleyici hem de doyurucu oluyor. Biber dolmasının yanına ne gider diye düşünenlerin en çok tercih ettiği bu menü ile lezzetli bir gün geçirebilirsiniz.

Biber Dolması ve Börek

Biber dolması hem en lezzetli yemek masalarının yemeği olabiliyor hem de kadınla arasında yapılan toplantılarda ve günlerde pasta ve böreklerle birlikte sunuluyor. Özellikle zeytinyağlı olarak hazırlanan kuru biber dolmasını çok lezzetli böreklerin yanında sunabilirsiniz. Arkadaşlarım oturmaya gelecek ve biber dolmasının yanına ne gider diye merak ediyorsanız börek ilave edebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments