in

ÜzücüÜzücü AnlamadımAnlamadım ŞaşırtıcıŞaşırtıcı SevmedimSevmedim

Bir Erkek Durduk Yere Neden Engeller

Bir Erkek Durduk Yere Neden Engeller?

Sosyal medya hayatımızın pek çok yerine dahil olmuştur. Özellikle de genç kuşak denilen Z kuşağının çok yoğun bir şekilde kullandığı alanlardan bir tanesidir. Bu nedenle de günümüzdeki ilişkilerin birçoğu telefon üzerinden veya sosyal medya üzerinden ilerler.

İlişkiler sürekli olarak diyalog halinde olmasından dolayı çok çabuk bir şekilde yıpranır ve kısa sürede sona erer. Aslında bu durum günümüzdeki ilişkilerin çok çabuk tüketilmesine neden olur. İlişkilerde iki taraf birbiri ile anlaşamadı zaman ayrılabilir. Bu durum oldukça normaldir. Ancak ayrıldıktan sonra sosyal medya üzerinden de birbirlerini takip etmeye devam ederler veya birbirlerini engellerler. Günümüzde bu oldukça önemli bir problem haline gelmiştir. Birçok kadının önemsediği noktalardan bir tanesi de bir erkek durduk yere neden engeller konusudur.

Böyle bir durumla karşılaştığınızda muhtemelen karşınızdaki erkek sizinle alakalı yanlış bir düşünceye kapılmıştır. Ve size sormak yerine siz direkt olarak yargılayıp engellemiştir. Böyle bir durumda o kişinin peşinden koşmak veya ona kendinizi açıklamak durumunda kalmak doğru bir şey değildir. Sağlıklı ilişkilerde yaşanan sorunlar konuşularak çözülebilmelidir. Ayrıca bahsettiğimiz erkek yalnızca arkadaşınızsa hayatına bir kişi girmiş olabilir.

Böyle durumlarda arkadaşınızın sevgilisi sizinle görüşmesini problem ediyor olabilir. Ancak böyle bir durumda size herhangi bir açıklama yapmadan engelleyerek arkadaşlığını bitiren bir kişinin yaptığı şey son derece yanlıştır. Bu nedenle de bu şekilde sona eren arkadaşlıkların sağlıklı olmadığını düşünmeli ve üzülmemelisiniz. Karşılıklı olarak birbirine değer verilen ilişkilerde herhangi bir yanlış anlaşılma olsa bile konuşarak halledilebilir.

Size herhangi bir açıklama yapmadan sizi engelleyen bir kişi muhtemelen sizinle olan ilişkisini tamamen kesmek istemiştir. Böyle bir durumda da kendini suçlamanıza veya neden bu şekilde oldu diye düşünmenize gerek yoktur. Karşınızdaki kişiye değer veriyorsanız o kişiye bir açıklama yapmanız gerekir. Size değer veren bir kişinin de aynı şekilde size açıklama yapmasını beklemeniz normaldir. Ancak bu şekilde bir açıklama yapmayan kişinin de arkadaşlığına veya sevgililiğine güvenemiyor olabilirsiniz. Kendi hayatınıza kaldığınız yerden devam etmeli ve o kişiyi hayatınızdan tamamen çıkarmalısınız.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments