in

Bir Numara Büyük Ayakkabı Nasıl Küçültülür

Bir Numara Büyük Ayakkabı Nasıl Küçültülür

Bir numara büyük ayakkabı nasıl küçültülür sorusu arama motorlarına en çok sorulan sorulardan biridir. Ayakkabılar özellikle kadınların almaktan en çok zevk aldığı ihtiyaçlardır. Ayakkabı tutkunu kadınlar olduğu gibi ayakkabı tutkunu erkeklerde vardır. Bazen kişiler bir ayakkabının modelini çok beğenirler ve o model kendilerinin olsun isterler. Fakat tam ayaklarına göre olan bu numarayı bulmakta zorlanırlar. Bu durumda daha rahat giyebilmek için 1 numara büyük ayakkabı almayı tercih ederler. İşte burada devreye bir numara büyük ayakkabı nasıl küçültülür sorusunun cevabı girer.

İçerik Tablosu

Bir numara büyük ayakkabıyı küçültmenin yolları

Bir numara büyük ayakkabı nasıl küçültülür sorunun ilk cevaplarından biri ayakkabıyı dondurmaktır. Ayakkabıyı dondurmak ayakkabının malzemesinde bir büzüşme ve derisinde de bir birleşme meydana getireceği için ayakkabı yarım ya da 1 numara küçülür. Eğer ayağa büyük gelen ayakkabı bir spor ayakkabı ise 30 santigrat derecede bu ayakkabıyı çamaşır makinesinde yıkamak da faydalı olacaktır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken husus 30 dereceden yukarıda bir ısıda ayakkabının yıkanmamasıdır. Aksi takdirde ayakkabı ısı ile birlikte daha da genişleyecek yarım veya bir numara büyüyecektir.

Ayak tabanlığı kullanın

Bir numara büyük ayakkabı nasıl küçültülür sorusuna verilecek diğer bir yanıt ise ayak tabanlığı kullanmaktır. Ayak tabanlığı kullanmak hem ortopedik anlamda bireylerin daha rahat etmelerini sağlayacak hem de tabanı yükselttiği için ayakkabının bir numara daha küçülmesini sağlayacaktır. Öte yandan küçülmesi istenen ayakkabılar kışlık ayakkabılar ise kalın çoraplar giymek veya üst üste birkaç çorap giymek de bir çözüm olabilir. Kalın çorap giymek özellikle botlarda ve spor ayakkabılarda mevsim koşullarına göre son derece etkili bir çözümdür. Ayrıca bir numara büyük ayakkabı kullanmak sebebiyle özellikle topuklu ayakkabılarda ayakların kaymasını engellemek için saç spreylerinden de yardım alınabilir. Ayak tabanına sıkılacak olan saç spreyi ayağın kaymasın ama ne olacağı için burun kısmındaki fazlalık görünmeyecek ve topuk kısmında herhangi bir kayma olmayacağı için boşluklar oluşmayacaktır. Bu nedenle özellikle de kadınlar tarafından büyük topuklu ayakkabılar için saç spreyi çözümlü sıkça kullanılır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments