in

Bit Hangi Kokuya Gelmez, Biti Ne Uzaklaştırır

Tür olarak birçok çeşidi bulunan ve kanatları olmayan küçük bir böcek türü olarak bilinen bit, bir parazit türüdür. Bununla beraber insanların saç derilerinde bulunmakta ve bu alan içerisinde yaşayabilmektedirler. Genellikle okul çağındaki çocukların ve temizliklerine dikkat etmeyen insanların saçları içerisinde bulunan bu parazitler var oldukları zaman oldukça rahatsız eden türler arasında yer almaktadırlar. İnsanların gündelik hayatını bir hayli etkilemekle beraber, bit hangi kokuya gelmez sorusunu da aramanıza yol açarlar.

Bu soruya cevap arayan insanların çoğu da aslında bu durumdan dolayı oldukça bunalmış olan insanlardır. Çünkü bitler, gerçekten de var oldukları zamandan sonraki süreçte tam bir eziyet halini alırlar. İnsandan insana geçebilmesinin yanı sıra, sürekli bir kaşınma isteği uyandırırlar. Özellikle okul çağındaki çocuklar ve okul ortamı için büyük bir tehlike oluşturmaktadır.

Bit İçin Çözüm Nedir?

Bit hangi kokuya gelmez diye araştırmamızın asıl nedenleri arasında yer alan durum aslında bitlerden uzaklaşmaya çalışmaktır. Elbette bunu önlemenin de birden fazla yolu bulunmaktadır. Yapmanız gereken şey, sevmediği kokuları kullanmak ve onların bulundukları ve kan emdikleri kafa derisinden uzaklaşmasını sağlamaktır.

Bit hangi kokuya gelmez şeklinde sorulduğunda da örnek olarak gösterilebilecek olanlar lavanta yağı, çay ağacı yağı gibi yağların kokularıdır. Bunlar bitlerin oldukça rahatsız oldukları ve uzak olmak istedikleri arasında yer almaktadır.

Bit Nasıl Uzak Tutulur?

Eğer çocuğunuzun saçında bit varsa ya da okulunda böyle bir durum ile karşılaşılıyorsa yapmanız gereken şey elbette ki öncelik olarak bitlerin uzaklaşmalarına neden olacak ilaçlardan kullanmanızdır. Çünkü bu ilaçlar hepsinden daha iyi biz çözüm olacaktır. Eğer bit varsa bit tarağı, bit için kullanılan şampuanlar, ilaçlar oldukça etkili ve hızlı çözüm sunmaktadır.

Bundan sonraki adım da elbette bu doğal yöntemlere başvurmak olabilir. Hatta bit bulaşmasından korktuğunuz zamanlarda da bu yağ türlerinin kokularını kullanmanız da oldukça işe yaramaktadır. Zıplayarak her birimize bulaşma ihtimali olan ve bunun sadece temizlikle alakalı olmadığını da bilmemiz gereken bitler, gerçekten de dikkat edilmesi gerekenler listesindedir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments