in

Burçların Özellikleri

Burçların Özellikleri

Burçlar kuşağı olarak adlandırılan zodyak on iki burçtan oluşur. Burç dediğimiz şey aslen yıldız kümelerinin ismidir. Burçların özellikleri, Hangi burçsun? Sorusuna verdiğimiz cevap ise doğduğumuz zaman güneşin üzerinde olan yıldız kümesinin adıdır. Buna da güneş burdu ismi verilir. Yani kısacası güneş burcumuz bizim günlük yaşamda burcum şudur diyerek söylediğimiz burçtur ve her burcun da kendine özel özellikleri bulunmaktadır.

İçerik Tablosu

Koç Burcu

21 mart ile 20 nisan tarihleri arasında doğan kişiler koç burcu olurlar. Bu insanların genel bazı ortak özellikleri bulunmaktadır. Bunlar: aktif, dinamik, hareketli inisiyatif sahibi, lider ve yönetici olmalarıdır. Erkeklerinde ise daha çok sakin ya da sabırlı bir partner aramakla birlikte çabuk sıkılan bir yapıları vardır. Koç kadınları da mücadeleyi seven, güçlü, dayanıklı, ne arzuladığını bilme özellikleri vardır.

Boğa Burcu

21 nisan ve 21 mayıs tarihleri arasında doğanlar da boğa burcudur. Genel özellikler güvenilir, sakin, rahatına düşkün yapıda kişilikler olup, erkekleri genellikle süslü kadınlardan hoşlanır. Güven boğa erkekleri için çok önemlidir. Boğa burcu kadını da giyinmeyi ve süslenmeyi çok seven aynı zamanda çok alımlı ve çekici olan kadınlardır. Boğa – boğa ilişkisinin olumlu yönde ilerleme ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

İkizler Burcu

22 mayıs ve 21 haziran arasında doğanlar ikizler burcu olurlar. İkizler burcunun genel özellikleri: her ortama uyum sağlayabilen, konuşkan, arkadaşlık kurmayı çok seven kişiler olmalarıdır. İkizler burcu kadınının değişime çok fazla ihtiyacı vardır ve kararsızlık konusunda ün salmışlardır. Özgürlüklerine karışılmasından nefret ederler. İkizler erkeği de aşktan çabuk sıkılsa da çok konuşkan ve cana yakındır.

Yengeç Burcu

Yengeç burcuna sahip kişiler 22 haziran 22 Temmuz tarihleri arasında doğmuşlardır. Genel olarak müziğe yetenekli, hassas, duygusal, aile üyelerine düşkün olan bu burcun erkekleri ailesine düşkün ve mutfaktan büyük zevk alırken kadınları ise iyi bir anne ve iyi bir eş olurlar. Bunun yanında yengeç kadını çok alımlı ve çok güzeldir.

Aslan Burcu 

23 temmuz ve 23 ağustos tarihleri arasında doğduysanız siz de aslan burcusun demektir. Aslan burçları genel olarak estetiğe yani sanata düşkün, gururlu ve öz güvenli kişilerdir. Kimileri tarafından kibirli ve bencil olarak da algılanabilir. Aslan kadını giyinmeyi ve süslenmeyi çok sever. Aynı zamanda girdiği ortamda konuşulmayı ve tüm gözlerin onun üzerinde olmasını ister. Aslan erkeği ise gururunun okşanmasından çok hoşlanır.

Başak Burcu 

24 ağustos ve 22 eylül tarihleri arası başak burcunun dönemidir. Başak kadınları bir şey beğenirken oldukça zorlanırlarken başak erkekleri çok titiz ve dikkatlidir.

Terazi Burcu

Terazi burcu olabilmeniz için 23 eylül ile 23 ekim tarihleri arasında doğmuş olmanız gerekir. Bu burcun genel özellikleri zekalarıyla öne çıkmaları, uyumlu ve sakin olmalarıdır.

Akrep Burcu

24 ekim 22 kasım tarihleri arasında doğmuşsanız akrep burcusundur ve özelliklerinizden genel olarak güçlü, yılmayan, hırslı kişiler şeklinde bahsedilebilir.

Yay Burcu

Hareketli, özgürlüklerine düşkün ve bağımsız olan bu kişiler 23 kasım 21 aralık tarihleri arasında doğmuşlardır.

Oğlak Burcu

22 aralık 20 ocak tarihlerinde doğan bu kişiler ise gereğinden fazla mesafeli, ciddi ve soğukkanlı insanlardır.

Kova Burcu

21 ocak ve 18 Şubat tarihlerinde doğduysanız kova burcusundur ve tahmin diyoruz ki genel özellikleriniz arkadaş canlısı, sosyal, yeni fikirlere açık, sıra dışı şeklindedir.

Balık Burcu

Gelelim son burcumuza 19 şubat 20 mart tarihleri arasında doğanlar balık burcu olurlar. En belirgin özelliği duygusal olmaları olan balık burçlarının duygusallık yanında yardımsever ve hassas olmak gibi de özellikleri vardır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments