in

Bursa istanbul Arası Kaç Kilometre ve nasıl gidilir

Türkiye’nin en sık tercih edilen rotaları arasında yer alan Bursa İstanbul arası kaç kilometre ? Sizde şahsi araçlarınız ile bu iki noktanın kaç kilometre mesafe ile ayrıldıklarını ve ikisi arasındaki yolculuğun kaç saat sürdüğünü mutlaka merak etmişsinizdir.

Bursa İstanbul arasında faklı birçok seyahat alternatifi bulunuyor. Kendi aracınızla çok daha kısa sürede bu yolu tamamlarken otobüslerle yapacağınız seyahatler molalar ve duraklamalardan dolayı saat olarak daha uzun sürüyor. Bir de arabalı feribot alternatifi var ki, en çok tercih edilen seyahat yöntemi olarak kullanılıyor. Hem keyifli bir yolculuk yapmak ham de çok daha kısa sürelerde İstanbul’a ulaşabilmeniz için feribot seferlerini takip edebilir ve yolcuğunuzun bir kısmında Bursa İstanbul arası çalışan arabalı feribotları kullanabilirsiniz.

Bursa İstanbul arası kaç kilometre sorusu, ortalama 163 kilometre olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu mesafe, Bursa Otogarından İstanbul Esenler Otogarına olan uzaklığı temsil etmektedir. Bursa veya İstanbul’un belirli noktaları arasındaki uzaklık, daha farklı bir sayıya ulaşabilmektedir. Örneğin Silivri ve Mustafakemalpaşa ilçeleri için söylenecek kilometre farkı çok daha fazla olacaktır.

Bursa Otobüs Terminali’nden kalkmakta olan otobüs İstanbul Esenler Otogarına yaklaşık 2 saat 30 dakika içerisinde varmış olacaktır. Tabi bu süre, sizlerin sürüş hızına ve yolda karşılaşacağınız durumlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama bir hız ve sorunsuz bir yolculuk esnasında ulaşabileceğiniz süre sınırı bu şekilde belirlenmiştir.

Otobüs ile Bursa İstanbul Arası Kaç Kilometre

Bursa İstanbul arası kaç kilometre sorusu, belki de sizlerin eline olmayan seyahat durumlarında daha sık sorulmaktadır. Özellikle otobüs yolculuklarında sürüş durumu, yakıt ikmali ve yol tercihi sizlerin elinde olmadığı için kilometre kavramı da bir hayli önem kazanmaktadır. Otobüsle ile Bursa İstanbul arası kaç kilometre sorusu, tercih edilen yola göre değişmektedir. Eski E-5 yolu üzerinden seyahat edildiği zaman yaklaşık olarak 170 -180 kilometreye tekabül etmektedir. Fakat yeni yapılan Orhangazi Köprüsü tercih edildiği zaman mesafe 100 kilometreye kadar düşebilmektedir. Ayrıca E-5 üzerinde gerçekleştirilen otobüs yolculuğu 3-3.30 saat sürebiliyorken Orhangazi Köprüsü üzerinden yapılan yolculuklar 1 ila 1 buçuk saate kadar düşebilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments