in

istanbul Ankara Arası Kaç Kilometre

Türkiye’nin en fazla seyahat edilmekte olan iki noktası İstanbul Ankara arası kaç kilometre ? Şahsi arabalarınızla ne kadar süreceğini her zaman merak etmiştiniz değil mi? Peki otobüs ile İstanbul Ankara arasında yolculuk etmek ne kadar sürüyor? Bu sorular, iş veya ziyaret gerekçesi ile İstanbul Ankara arasında yolculuk yapmakta olan birçok insan tarafından sorulmaya devam ediyor.

İstanbul Ankara arası, ortalama 449,5 kilometre olarak hesaplanmıştır. O-4 yolu üzerinden İstanbul Ankara arasındaki seyahatiniz toplamda 5 saat 48 dakika sürecektir. Bu süre, sizin sürüş hızınıza ve yolda karşılaşacağınız durumlara göre de değişiklik gösterebilir. Eskiden İstanbul ve Ankara arasında gerçekleştirile yolculuklar gerçekten çok uzun sürebiliyordu. Fakat yapılan yol çalışmaları ile O-4 yolu açılmış ve İstanbul Ankara arası kaç kilometre sorusu 449 kilometreye kadar düşürülmüştür.

İstanbul Ankara arası kaç kilometre sorusu, tercih edeceğiniz yola bağlı olarak değişim gösterdiği için birçok farkı cevabı barındırabilmektedir. Örneğin D140 üzerinden tercih ettiğiniz bir yolculuk, 441,4 kilometre olmasına rağmen 6 saat 54 dakika sürmektedir. Yani D140 yolu, kilometre olarak daha kısa olmasına rağmen sizlere yaklaşık 1 saatlik bir kayıp yaşatabilmektedir.

Gelelim en eski yol tarifesi olan D200 üzerinden İstanbul ve Ankara arasında yolculuk yapmaya. D200 yolu üzerinden gerçekleştirilen yolculuklar, toplamda 536 kilometre olarak hesaplanmıştır. Kulağa biraz fazla geliyor değil mi? Bunun yanı sıra varış sürenizde biraz fazla olacaktır. Tam 7 saat 11 dakika. Uzun yolculukları seviyorsanız D200 yolunu tercih etmek sizin için ideal olacaktır. Fakat İstanbul Ankara arası kaç kilometre sorularını kısa sürede aşabilmek istiyorsanız diğer iki seçeneği tercih edebilirsiniz.

Otobüs ile İstanbul Ankara Arası Kaç Kilometre

Otobüs yolcuklarını tercih etmekte olan milyonlarca insan, otobüs ile İstanbul Ankara arası kaç kilometre sorusunu sıklıkla sorabilmektedir. Bu mesafe, otobüs yolculukları baz alındığında toplam 450 kilometre olarak belirlenmiştir. O-4 yolunu tercih etmekte olan yolcu otobüsleri, neredeyse özel arabalarla aynı zaman dilimi içerisinde müşterilerini istedikleri noktaya ulaştırabilmektedir. Kısacası bugün bir iş yolcuğu için otobüs tercihinde bulunursanız, 450 kilometrelik bir yol ve 6 saat sürecek keyifli bir yolculu sizi bekliyor olacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments