in

izmir Bursa Arası Kaç Km

En sık kullanılan güzergahlardan birisi olan İzmir Bursa güzergâhı aslında sizlere sorunsuz ve çok keyifli bir yolculuk imkanı sunuyor. Her zaman hareketli olan bu güzergah O-5 karayolu üzerinden devam etmektedir. Aynı zamanda birçok transit geçişlere de ev sahipliği yapan bu iki şehir arasında mesafe merak edilmektedir. Eğer sizlerde izmir Bursa arası kaç km diye merak ediyorsanız, bu yolculuğun tamamı karayolu ile 345 kilometredir.

İzmir Bursa arasında seyahat edecek olanlar için iki farklı şekilde ulaşım imkanı sunulmaktadır.  Bu iki şehir arasındaki yolculuklarınız için karayolunu ya da havayollarını tercih edebilirsiniz. Karayolu ulaşımı için İzmir Bursa arası 345 kilometre iken uçak yolculukları için izmir Bursa arası kaç km diye sorabilirsiniz. Bu iki şehir arası uçuş mesafesi 257 kilometre olarak belirlenmiştir.

izmir Bursa Arası Kaç km Saat Sürüyor

İzmir Bursa arası yapılan yolculukların kaç saat sürdüğü merak edilen bir diğer konudur. izmir Bursa arası kaç km olduğunu öğrenen herkes aslında saat hesaplamasını da kolaylıkla yapabilir. Eğer karayolu üzerinden kendi aracınız ile seyahat ediyorsanız 345 km olan yolu yaklaşıl olarak 4 saat 5 dakikada alırsınız. Bu süre ideal ortalama hız üzerinden hesaplanmıştır. Yine uçuş mesafesi olarak belirtilen 257 km mesafe ise 50 dakikada tamamlanmaktadır.

izmir Bursa Güzergahı

İzmir’den Bursa’ya ya da Bursa’dan İzmir’e gitmek isteyenleri oldukça keyifli bir yolculuk bekliyor. izmir Bursa arası kaç km bilgisine ulaşanlar aynı zamanda haritalar üzerinden iki şehir arasındaki güzergâha da bakabiliyor. Otoban üzerinden devam eden bu yolculuklarda Balıkesir şehir merkezi transit geçiliyor. Merkez olarak Manisa ilinden geçen yol güzergahında Susurluk ve Akhisar gibi önemli ilçeler yer alıyor. İzmir Bursa arasında yolculuk boyunca tüm güzergah iç kesimlerde devam ediyor. Sahil şeridi ancak İzmir merkeze iniş yapıldığında görülebiliyor.

İzmir Bursa arası yolculuğunuzun güvenli şekilde seyredebilmesi için trafik kurallarına uymalısınız. İsterseniz kendi özel araçlarınızla kesintisiz bir yolculuk yapabilirsiniz. İsterseniz de iki şehir arasında çalışan otobüs şirketlerini kullanarak molalı olarak yolculuğunuzu daha uzun saatlerde tamamlayabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments