in

C Vitamini ile Saç Açma Nasıl Olur?

C Vitamini ile Saç Açma

Açık renk saçlara kavuşmak her kadının hayalidir. Kadınlar özellikle de yaz mevsiminde denize plajda veya düğünlere gittikleri zaman saçlarının uçlarında veya belirli bölgelerinde açılmalarına olmasını isterler. Bunu boya gibi zararlı kimyasallarla yapmak istemeyen kadınlar farklı pratik çözümler arar. Bu pratik çözümlerin sağlıklı olması ve deriye herhangi bir zarar vermemesi büyük bir önem arz eder. Çünkü boya gibi kimyasallardan kaçınarak farklı ürünleri bir araya getirmek günün birinde boya kadar zararlı bir takım tepkimelerin oluşmasına neden olabilir. Kadınların açık renk saçları kavuşması için araştırdığı ve denediği yöntemlerden biri de c vitamini ile saç açma yöntemidir. Bu yöntem hem saçlara bir canlılık ve aheng kazandırır hem de saçların renginin açılmasına neden olur.

İçerik Tablosu

C vitamini ile saç açmak oldukça kolaydır

C vitamini ile saç açma işlemini gerçekleştirmek boya işlemine göre daha kolaydır. Ayrıca c vitamini ile saç açmak boyadan daha doğal ve daha besleyici bir sonuç elde etmenizi sağlar. Bu nedenle c vitamini ile saç açma işlemini gerçekleştirmek için öncelikle eczaneden bir c vitamini tableti almak gerekmektedir. Alınan bu c vitamini özellikle tuzsuz ve alkol paraben içermeyen bir şampuanla ezilerek katılmalıdır. Şampuanın herhangi bir zararlı kimyasal barındırmaması c vitamininin özelliğini korumasını sağlar. Burada dikkat edilmesi gereken husus c vitamininin içeriği nedeniyle saçların kurulmasına sebebiyet vermemesine özen göstermektir. Bu noktada da yine zararlı olmayan doğal bir bitkisel yağ ömrünün badem yağı kullanılabilir.

C vitamini ile saç açma işlemi başarılı olur mu?

C vitamini ile saç açma işlemi birçok kadın tarafından denenmiştir. Bu anlamda sağlanan geri dönüşlerde c vitamininin özellikle de boyalı saçlardaki koyu renk tonunu akıttığı gözlemlenmiştir. Doğal saçların rengini açıp açmama konusunda birtakım tereddütlerin olmasının yanı sıra özellikle boyalı saçlardaki renk açım işlemini gerçekleştirebilir. Biri taraftan c vitamininin yanı sıra soğan kabuğu, alkol, ceviz kabuğu suyu gibi maddelerin de saçların rengini değiştirmek ve açmak noktasında bir fayda sağladığı sık sık ifade edilen konulardan biri olmuştur.

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments