in

Papatya Suyu İle Saç Açma

Papatya Suyu İle Saç Açma

Bahar aylarında çıkmaya başlayan papatyalar; estetik görünümde olması, bitkisel açıdan şifalandırıcı bir çiçek olarak nitelendirmemizi sağlar. Kuru papatya ilaç sektöründe, yağı ile aromaterapi tedavisinde, çıkarılan suyu ise çokça problemlere faydalı olmakta. Papatya suyu ile saç açma yöntemi için de kullanılabilen papatya suyu sizi, kuaförlerde saçınızı boyatmak için geçireceğiniz vakitten ve ödeyeceğiniz meblağdan kurtarıyor.

Boyaların içerisinde olan zararlı kimyasallara maruz kalmamak ve saçlarınızın yıpranmamasını engellemek için papatya suyu ile saç açma yöntemini kullanabilirsiniz. Ekonomik ve sağlıklı şekilde saç renginizi açmak için kullanacağınız papatya suyu, hiç boyanmamış saçlarda daha iyi etki sağladığı bir gerçek. Saç rengini açma konusunda papatya suyu etkili olmakla birlikte, büyük bir fark ortaya çıkarmamaktadır. Ürün bitkisel olduğu için kendi renginizde 1 ve ya 2 ton açılma yaratacaktır. Bu da doğal bir ışıltılı renge kavuşmanızı sağlar. Kırlardan ya da bahçenizden toplayacağınız papatyalar taze olduğundan dolayı daha iyi sonuç almanızı sağlar. Eğer böyle bir imkanınız yoksa aktarlardan alıp evinizde hazırlayabilirsiniz. Ortalama yarım su bardağı kurumuş papatyayı 500 ml suda kaynatıp demlenmeye bırakın. İyice soğumasını bekleyip saçınızı bu su ile hafifçe masaj yaparak yıkayabilirsiniz. Sonrasında eğer güneşe çıkabilme imkanınız var ise açılma işlemi tam anlamıyla gerçekleşecektir.

Deniz kenarında saçlarınıza dipten uca bu suyu sürdüğünüzde güneşin de etkisiyle 1-2 ton renk değişimini yakalayabilirsiniz. Denizin keyfini çıkarırken aynı zamanda saçınıza da küçük dokunuşlar yapmanıza yardımcı olur.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments