in

Siyah Saça Kına Yakılınca Ne Renk Olur?

Siyah Saça Kına Yakılınca Ne Renk Olur?

Kadınlar her zaman sağlıklı saçlara sahip olmayı istiyor. İçerisinde birçok farklı kimyasalların bulunduğu saç boyalarının aslında sağlıklı olmadığı, çoğu zayıf saça ize büyük zararlar verdiği kadınlar tarafından biliniyor. Birçok kadın bu duruma pek aldırış etmiyorken bazı kadınlar da saçlarına boya yerine kına yakmayı tercih ediyor. Böylece hem saçlara renk veriliyor hem de saçlar besleniyor.

Kına yakmak her zaman en sağlıklısı olsa da işlem sonunda nasıl bir renk çıkacağı hep merak konusudur. Siyah saçlı kadınlar boya yerine kına kullanmak istediklerinde akıllarına gelen tek bir soru oluyor. Siyah saça kına yakılınca ne renk olur?

Eğer siyah saçlarınız varsa ve boya yerine artık kına kullanmak istiyorsanız saçlarınıza kına yaktığınızda kızılımsı bir ton elde edersiniz. Koyu siyah saçlara yakılan kına saçlarda tam kızıl bir renk vermez ancak kızılımsı bir etki yaratır. Eğer kızıl ışıltılar hoşunuza gidiyorsa siyah saçlarınız için kına kullanabilirsiniz.

 

Kına ile Bakır Rengi Nasıl Elde Edilir?

Kına ile boyanmakta olan saçların boyalı veya boyasız olduğu fark etmeden kızıl bir ton kazandığını biliyoruz. Kına ile bakır rengi nasıl elde edilir sorusunun cevabı ise saç renginizin sarı veya çok koyu olmayacak şekilde siyah tonları olması ile alakalıdır. Sarı renk saçlarınız varsa tam bir bakır rengini yakalamanız biraz zor olabilir. Yani üzerinden birkaç uygulama geçtikten sonra bakır rengini elde edebilirsiniz. Fakat açık tonlarda bir siyah saç modeline sahipseniz kına ile bakır rengini tutturabilmeniz oldukça mümkün olacaktır. Kısacası aktarlardan aldığınız kaliteli kına ürünleri ile boyalı saçınızda bakıra çalan renkleri yakalayabilmeniz gayet mümkündür. Ayrıca gittiğiniz kuaförde kına bulunuyorsa ondan önce saçınızı açmasını daha sonra kına uygulamasını gerçekleştirmesini belirtmeyi de unutmayın.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments