in

ŞaşırtıcıŞaşırtıcı HarikaHarika AnlamadımAnlamadım

Cinsiyetini Değiştiren Ünlüler – Bu Ünlülerin Cinsiyet Değiştirdiğine İnanamayacaksınız

Kendilerini sahip oldukları bedene ait hissetmeyen ve cinsiyet değiştirmek isteyen bir çok ünlü bunu gerçekleştirmiştir. Bazıları insanlardan saklayarak ortaya çıkmasını engellemiş, bazı ünlüler ise bunu tüm açıklığı ile Türk halkıyla paylaşmıştır. Bazıları zorluklar çekmiş, bazıları ise cinsiyet değiştirmesinden dolayı takdir edilmişlerdir.  Bizler sizler için ” cinsiyetini değiştiren ünlüler ” adlı yazımızı derledik.

İçerik Tablosu

1-Selin Ciğerci

Geçirdiği ameliyat ile cinsiyetini değiştiren Selin Ciğerci, daha öncesinde erkek cinsiyetine sahipti. Şimdi ise kendini bir kadın olarak görüyor. Bir instagram fenomeni ve dj olan Selin Ciğerci sosyal medyada son zamanlarda oldukça popüler. Sosyal medya reklamlarından 1 ayda 600 bin tl ile kazanarak gündemlere konu olmuştu.

2-Rüzgar Erkoçlar

Cinsiyet değiştiremeden önceki adı Nil Erkoçlar olan Rüzgar Erkoçlar, oyuncu ve fotomodeldir. 15 yaşında iken bir reklamda oynayarak oyunculuğa ilk adımını atmış ve herkesin severek izlediği Emret Komutanım dizisinde de boy göstermiştir. Son zamanlarda ise cinsiyet değişikliği ile gündem olan Rüzgar Erkoçlar’ın, Tubğa Erkoçlar ile bir evliliği bulunmaktadır.

3-Nesihan Doğrusöz

5 yaşında erkek olduğumu anladım diyen Neslihan geçen yıllarda cinsiyet ameliyatı ile kadın cinsiyetinde iken erkek cinsiyetine sahip olmuştur. Türk halkı ise onu “İşte Benim Stilim” programı ile tanımaya başlamıştır. Bu program ile oldukça popülerleşen Neslihan Doğrusöz cinsiyet değiştirme açıklamalarından korkmamaktadır

4-Devran Çağlar

1980’li yıllarda oldukça popüler olan Devran Çağlar, sesiyle de kitleleri etkilemekteydi. Dahası arabesk sanatçısı olan Devran Çağlar aynı zamanda oyunculuk kariyerine de sahiptir. 2019 yılında ise hayata veda etmiştir. Devran Çağlar’ da cinsiyetini değiştiren ünlüler arasında yer almaktadır.

5-Ayta Sözeri

1976 tarihinde Almanya’ da dünyaya gelen Ayta Sözeri 6 yaşında ailesi ile birlikte Türkiye’ye geri dönmüştür. 20’li yaşlarında cinsiyet ameliyatı gerçekleştirdikten sonra cinsiyetini değiştirmiştir. Akademik hayatında ise işletme bölümünden mezun olduktan sonra “Türk Sanat Müziği” koro eğitimi almıştır. Vokallik ve şarkıcılık yapan Ayta Sözeri, aynı zamanda Türkiye’nin ilk trans oyuncusudur. Ulan İstanbul, Akasya Durağı gibi dizilerde rol almış, Güneşi Gördüm filminde de yer almıştır.

6-Emel Aydan

1951 senesinde Erdoğan Kaşif olarak dünyaya gelen Emel Aydan, 20’li yaşlarında ailesinden saklayarak İtalya’da cinsiyet değiştirme ameliyatı oldu. İlerleyen zamanlarda Yeşilçam’da 18 yaş üzeri ve erotik filmlerde yer aldı. Farklı filmlerde de görev alan Emel Aydan’ın cinsiyet değiştirdiği çok az kişi tarafından fark edilmiştir.

7-Bülent Ersoy

Bülent Ersoy 1981 yılında  İngitere’de geçirdiği ameliyat ile cinsiyetini değiştirmiştir. Ülkemizdeki ilk senelerin sahneye çıkması kabul görmemiş ve onun için zorlu bir hayat başlamıştır. 8 yıl sahnelerden uzak kaldıktan sonra Turgut Özal’ın başbakan olduğu dönemlerde pembe hüviyet cüzdanı almayı başarabilmiştir.

 

Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
emine yıldız
emine yıldız
3 yıl önce

Yuh denecek kadar değişim farkları var. İnanması zor

pelin
pelin
3 yıl önce

yok daha neler denecek farklar var.