in

Cips Sivilce Yapar Mı?

Cips Sivilce Yapar Mı?

Hangi cilt tipinde olursa olsun özellikle yağlı gıdaların ciltlerde sivilcelenmeye neden olduğu ifade edilir. Kendi cilt oluşumu noktasında da yağlı bir özellik gösteren ciltlerin bunun üzerine bir de yağlı yiyeceklerle beslenmesi ciltlerinde daha fazla sivilcenin görünmesine sebep olur. Bu anlamda ülkemizde de sivilce tedavisi için önerilerin başında yağlı yiyeceklerden kaçınmak gelir. Özellikle abur cuburları fazla tüketen bireylerin yüzlerinde daha fazla sivilcelenme olduğu görülür. Bu sivilcelenme ergenlik döneminde 2 kat 3 kat artış gösterebilir. Bu noktada yapılması gereken ve sivilcelerden korunması için atılması gereken adımlardan biri abur cuburları kesin olarak bırakmaktır. Özellikle 14-17 yaş arasındaki kızlarda ve 16-19 yaş arasındaki erkeklerde ergenlik dönemi sivilcelerini abur cuburlar daha da artırır. Bu dönemdeki bireylerin sorduğu soruların başında cips sivilce yapar mı sorusu gelir. Çünkü gerek sinemalarda gerekse arkadaş toplantılarında bu yaş grubu için en çok tüketilen besinlerden biri de cipstir.

İçerik Tablosu

Cips neden zararlıdır?

Cipslerin birçoğu bünyesinde trans yağlar ve birtakım kimyasal maddeler barındırır. Bu kimyasal maddeler hem bireylere kilo aldırır hem de içinde bulunduğu yağlar vücut için oldukça zararlıdır. Bu yağlar ne yazık ki bazen yüzde bazen vücudun çeşitli yerlerinde sivilce olarak baş gösterir. Özellikle gelişme çağında olan ve ergenlik sivilcelerinden şikayet eden bireylerin kesin olarak cips gibi yağlı yiyeceklerden uzak durmaları tedavilerinin kolaylaşması açısından önemlidir. Cips sivilce yapar mı sorusunun cevabını birçok ergen birey cips tüketerek kendisi bulmuştur.

Sivilce tedavisi için ne yapmalı

Cips sivilce yapar mı sorusunun genel anlamda cevabı yaşanarak tecrübe edilir. Sivilce tedavisi için atılması gereken ilk adım öncelikle beslenmenin düzenlenmesidir. Beslenmede yağlı besinlerden kaçınılmalı ve olabildiğince doğal bir beslenme oturtulmalıdır. Bunun yanı sıra ciltte sivilce tedavisi için bireylerin dermatoloji bölümüne gidip doktorlardan profesyonel destek almaları da önemlidir. Sivilce tedavisi için doktor kontrolü hastalığın ya da şikayetin hızlı bir şekilde azalmasına olanak sağlar. Çünkü dermatolojik anlamda çalışmalarını sürdüren birçok hekim bu konu ile ilgili olarak geliştirilmiş ilaçları da tavsiye ederek bireylerin gelişim süreçlerini yakından takip eder. Bu yüzden kulaktan dolma bilgiler yerine sivilce tedavisi için doktora gitmek gerekir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments