in

Çok Hapşırmak Neden Olur?

Çok Hapşırmak Neden Olur?

Çok hapşırmak neden olur, hiç merak ettiniz mi? Aslında hapşırmamıza neyin sebep olduğunu tam olarak belirlemek çok zor ve neden yaptığımızı bilmeden bile bizi etkileyen bir şey olabilir. Örneğin, birçok çocuğun alerjisi vardır ve onların da astımı olması mümkündür. Bir şeye neden alerjileri olduğunu bilmiyorlarsa veya alerjiler herhangi bir durum veya sebep ortada olmadan gelip gidiyor gibi görünüyorsa, ebeveynlerinin çocuklarının hapşırma ve öksürmeye neden olan bir alerjisi olduğu sonucuna varmaları mümkündür.

Bu, hapşırma bademciklerinin kökenine bakıldığında en yaygın sorunlardan biridir. Aynı zamanda tedavi süreci en kolay olanlardan biridir. Tek yapmamız gereken, öncelikle çocuğun neden hapşırdığını bulmak. Örneğin, çok fazla toz ve kirle oynuyorlarsa ve burunları akmaya başlıyorsa, belki onları doktorlarına götürmek ve neden hapşırdıklarını öğrenmek isteyebilirsiniz. Hasta veya obezlerse, hapşırma yüzünden de olabilir. Alerjilerini şiddetlendiren bir şey yerlerse, yediğiniz yemeği kesmeniz veya belki de biraz vitamin istemeniz gerekebilir.

Yine de çoğumuz için bu genellikle sadece bir genetik meselesi ve bizi rahatsız eden şeylere maruz kalmaktır. Örneğin, yüksek konsantrasyonda alerjen üreten böceklerin bulunduğu bir bölgedeyseniz, burnunuz bu böceklerin saldığı polenlere karşı aşırı duyarlı olmaya başlayabilir. Aynısı, dumana veya bir tür dumana alerjiniz varsa da geçerlidir. Bu durumda, sadece duman veya küf gibi kokulu şeylerle temastan kaçınmak, horlamanızı iyileştirecek, ancak hapşırmanızı tedavi etmeyecektir. Bunun için en iyi tedavi, sorununuzun nedenini hedefleyen bir horlama tedavisi almak olacaktır. Reçeteli ilaçlar ve ameliyatların yanı sıra tonlarca doğal tedavi var, ama sonunda, asıl cevap neden hapşırdığımızı bulmak ve sonra nedeni hedefleyecek ve sorunu durduracak bir tedavi bulmak.

Ev tozları ve evde bulunan sizinle birlikte yaşayan bir evcil hayvanınız varsa bu da çok fazla gün içinde hapşırmaya neden olabilir. Bu durumda da evcil hayvan alerjisi, ev tozu düşünülmelidir. Aynı şekilde keçi ya da koyun yününe alerjiniz varsa kışın giydiğiniz kazaklar da yün yapılı olduğu için sizi kaşındırıp gün içinde sık sık hapşırmanıza neden olabilir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments