in

Uykudan Uyanırken Kalp Çarpıntısı Neden Olur ?

Uykudan Uyanırken Kalp Çarpıntısı Neden Olur?

Uykudan uyanırken daha önce hiç kalp çarpıntısı yaşadınız mı? Eğer ki bu durumu yaşadıysanız kesinlikle uykudan uyanırken kalp çarpıntısı neden olur, sorusunu merak etmiş olmalısınız. Uykudan uyanırken kalp çarpıntısı sıkıntısı çekiyorsanız, bunun çeşitli faktörlerin neden olabileceği yaygın bir durum olduğunu bilmelisiniz. Bu duruma yüksek tansiyon, yüksek kolesterol düzeyleri, stres, kaygı ve diğer bazı sağlık koşulları neden olabilir.

Uykudan uyanırken çarpıntı yaşamaya başladığınız anda, çarpıntılarınızın nedenlerini kontrol edebilmesi için doktorunuza gitmeniz önerilir. Bu, probleminizin nedenini ve tedavi edilebilecek bir şey olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, çarpıntıları azaltmaya yardımcı olduğu kanıtlanmış olduğundan, doktorunuza doğal bir ilaç kullanmasını da isteyebilirsiniz.

Kalp çarpıntısı yaptığı anda, kan, bacak ve kollardaki kaslara doğru hızlanır ve bu da onların daha hızlı kasılmasını ve kalp atış hızının artmasını sağlar. Sonuç olarak, kan basıncı yükselir ve kalp strese girer, bu da uykudan uyanırken kalp çarpıntısına neden olur.

Yeterli egzersiz yaparak, iyi bir diyet uygulayarak ve meditasyon gibi gevşeme teknikleri uygulayarak stres ve çarpıntı önlenebilir. Bunlar zaten yapıldıysa, uykudan uyanırken kalp çarpıntısına neden olan şey hakkında bilmeniz gereken bir sonraki şey, kişinin mükemmel bir kalbe sahip olsa bile, uyurken kalp çarpıntısı yaşayabileceğidir.

Ancak, kalp arızalanırsa, aynı şeyle sonuçlanabilir. Örneğin, düzensiz bir kalp atışınız olduğunda, uykudan uyanırken kalp çarpıntısına neden olan şeyleri deneyimlemeniz mümkündür. Hala sağlıklı olduğunuzdan emin olmak için kalbinizi düzenli olarak kontrol ettirmek her zaman en iyisidir. Bununla birlikte, zaten belirli sağlık sorunlarınız varsa, kalbinizi kontrol ettirmeniz tavsiye edilmeyebilir.

Bu duruma bir de panik atak problemi neden olabilmektedir. Eğer ki aile bireylerinizin herhangi birinde panik atak probleminin öyküsü bulunuyor ise o halde bu durum karşısında geceleri ya da uyanma sırasında kalp çarpıntılarınızın olduğunu görebilirsiniz. Tüm bu durumları önlemek ya da geçirmek adına yaşadığınız stres seviyesi konusunda yardım almak için mutlaka bir uzmana danışmalısınız. Bu sayede aldığınız yardım ile yaşadığınız problemden kurtulabilir ve daha rahat hissedebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments