in

Çok yakın güvenilen arkadaş karşılığı nedir

Arkadaşlık inşalar için çok önemli bir kavramdır. Hepimizin hayatında var olan ve çoğu kez hayattan ve yaşamdan zevk almamızı sağlayan arkadaşlarımız var oldukça aslında her şey bizler için daha kolaydır. Ancak elbette arkadaş var, arkadaş var. Bazı arkadaşlıklar yüzeysel ve güzel gün arkadaşlığı olurken, bazı arkadaşlıklar vardır ki çok özel ve anlam doludur. Çok yakın güvenilen arkadaş ortamlarınız varsa ve azda olsa bu konuma koyabileceğiniz bir arkadaşlığa sahipseniz oldukça şanslınız demektir.

Çok yakın güvenilen arkadaş demek aslında hepimizin yakından bildiği dost kelimesinin bir karşılığıdır. Bununla birlikte farklı birçok söylemde çok yakın güvenilen arkadaş için tek kelimelik ve ikilemelerden oluşan bazı söylemler bulunuyor. Canciğer söylemi dost ile birlikte en çok tercih edilen kullanımlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Çok yakın güvenilen arkadaş bulmak

Her insanın gerçekten çok yakın güvenilen arkadaş ihtiyacı vardır. Bu konumda tutabileceğiniz bir kişi bile olsa sizler için yeterli olacaktır. Ancak bunu sağlamak özellikle son yıllarda oldukça zorlaştı. Herkes çok yakın ve güvenilir bir arkadaş bulamamaktan yana büyük şikayetler içerisinde. Peki, ama neden? İnsanlar için çok yakın güvenilir arkadaş bulmak neden bu kadar zorlaştı? Bunu yapabilmek için nelere dikkat etmek gerekiyor.

Çok yakın güvenilir arkadaş bulmak istiyorsanız öncelikle bunun karşılıklı olduğunu bilmelisiniz. Eğer kendiniz için güvenebileceğiniz, her derdinizi ve sırrınızı korkmadan paylaşabileceğiniz bir dost ve canciğer bir arkadaş arıyorsanız, öncelikle sizin de böyle olmanız gerekiyor. Kendinize yakın hissettiğiniz ve gerçekten sevdiğiniz arkadaşlarınız varsa, onlarla paylaşımlar yaparak ve onların güvenini kazanarak öncelikle sizler ona güvenilir bir arkadaş olabilirsiniz. Siz bunu başarabildiğinizde, bu işin arkadaşı da gelecek ve sizlerde kendinize çok yakın güvenilen arkadaş bulmuş olacaksınız. Eğer siz karşınızdaki insanlara karşı bir güven duygusu oluşturamazsanız, aranızda var olan bu etki sonucunda siz de karşınızdaki insanlara tam olarak güvenemezsiniz.

Çok yakın güvenilen arkadaş bulmak kadar, bu arkadaşlığın uzun yıllar devam edebilmesini sağlamak ta önemlidir. Bu durum yine karşılıklı olarak sevgi, saygı ve anlayışınıza bağlı olacaktır. Güvenmek istiyorsanız önce güvenilir olmayı unutmamalısınız.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments