in

Eski sevgiliyle arkadaş kalmak olur mu

Birçok insanın büyük bir tepki gösterdiği ve aynı zamanda birçok insanın neden olmasın dediği o meşhur soruyu bir de sizlere soralım. Eski sevgiliyle arkadaş kalmak olur mu?

Aslında bu sorunun sırrı ilişkinin bitiş şeklinde ve elbette ilişkiyi yaşayan insanların kişiliklerine bağlı olarak değişiyor. Bir de tabi ki ilişki bittikten sonra iki insanın kendisi için çizdiği yola bağlı oluyor. Bu yolda var olan yeni sevgililerin duruma bakışı da önemli bir etken olarak rol oynuyor.

İlk olarak ilişkinin bitiş şeklini ele alalım. Eğer büyük tartışmaların ve kavgaların sonucunda biten bir ilişki varsa, bu ilişkinin ardından eski sevgiliyle arkadaş kalmak söz konusu olmuyor. Eğer saygı çerçevesi içerisinde konuşularak ve anlaşılarak bitirilmiş bir ilişki varsa, işte o zaman her iki tarafın da arkadaş kalabilme ihtimalleri söz konusu olabiliyor.

İkinci etken olarak kişilikler bu durumda önemli oluyor. Daha affedici, daha naif ve daha anlayışlı kişilerin yaşamış olduğu bir ilişki söz konusu ise, elbette eski sevgiliyle arkadaş kalmak durumu oluşabiliyor. Ancak kıskanç yapıda kişilerin yer aldığı bir ilişki durumu varsa, sonrasında arkadaş kalmak pek te mümkün olmuyor.

Son olarak her iki tarafta çok ideal ve anlayışlı insanlarda oluşuyor olsa da, kısa bir süreliğine eski sevgiliyle arkadaş kalmak durumu söz konusu olabiliyor. Ancak bu iki insanın hayatına giren ve bu eski ilişkiden haberdar olan yeni sevgililerin birçoğu bu durumu onaylamıyor. Ve maalesef ki eski sevgiliyle arkadaş kalmak, yeni sevgili ile birlikteyken mümkün olmuyor.

Eski sevgiliniz size dost kalalım diyorsa

Eğer bir ilişkiniz bittiyse ve bu ilişkinizin ardından eski sevgiliniz sizinle dost kalmak istediğini söylerde burada iki ihtimal söz konusudur. Eski sevgiliyle arkadaş kalmak isteyen taraf için ilişkinin çok sevgi dolu olmadığı düşünülür. Yani sizi zamanında çok seven ve severek ayrılan bir insan sizinle dost kalmayı kaldıramayacaktır. Bu işin kötü tarafıdır. İşin iyi tarafı ise sizinle dost kalmak isteyen eski sevgili sizi kaybetmek istemiyor demektir. Size bir değer veriyor ve o değer sonucunda her an hayatında olun istiyordur.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments