in

Deniz Müzesi 2020 Giriş Ücreti, Nasıl Gidilir?

İstanbul’da gezilecek yerler arasında Deniz Müzesi, görülmesi gereken gereken müzeler arasındadır. İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde yer alan Deniz Müzesi, bölgede en çok ziyaret edilen müzelerden biridir.  

Deniz Müzesi Hakkında Bilgiler

İstanbul Deniz Müzesi, 1897‘de Binbaşı Süleyman NUTKİ‘nin çabaları sonucu Müze ve Kütüphane İdaresi adıyla Tersane-i Amire’de küçük bir binada kurulmuştur. İkinci Dünya Savaş’ının başlamasının ardından eserler koruma amacıyla Anadolu’ya nakledilmiştir. Savaş sonunda 1946’da müzenin tekrar İstanbul’a taşınmasına karar verilerek Dolmabahçe Camii’ne ve son olarak 1961 yılında Beşiktaş’taki bugünkü yerine taşınmıştır. 2005 yılında düzenlenen ulusal mimari projesi yarışması sonucunda 2008’de müze inşaatına başlanmıştır.

2013 yılında açılan Deniz Müzesi, yeni müze binasıyla eşsiz koleksiyonlarını değerli misafirlerine sergiliyor. Deniz Müzesine 2020 yılı giriş ücretleri 12 TL olarak belirlenmiştir. Öğrenci kimliğinizi göstermeniz durumunda müzeye ücretsiz giriş yapabilirsiniz. Ücretsiz giriş için ne yazık ki Müzekart geçerli değildir.

Giriş ücreti alınmayan ziyaretçiler Şehit yakınları (Anne, baba, eş, çocuk) Harp mamülü ve Gazi kartı sahipleri 60 yaş üstü ve engelliler Türk silahlı kuvvetleri personeli ve ailesi Deniz müzesi bünyesinde Profesyonel fotoğraf ve video çekimleri ücretlidir. Fotoğraf çekimi: 23 TL Video çekimi: 46 TL Sesli rehber (en az 7 dil seçeneği): 25 TL

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments