in

Depresyona iyi gelen bitkiler

Her insan dönem dönem sıkıntılı bir ruh halinde olabiliyor. Çoğu kez bu sıkıntılı dönemler yoğun depresyon süreçleri olabiliyor. Elbette bu dönemlerde bir uzmandan destek almak en önemli ve gerekli adım olabiliyor. Ancak bununla birlikte evlerinizde depresyona iyi gelen bitkiler ile kendinize iyi gelebilecek ufak dokunuşlar yapabilirsiniz.

İçerik Tablosu

Bitkilerin mucizevi etkilerini bilmeyenini yoktur. Çok önemli bir sağlık sorununuz olmadığı sürece makul ölçülerde bu mucizevi bitkileri tüketebilirsiniz. Ve onların size sağlayacağı olumlu etkilerle daha huzurlu ve sağlıklı bir bünyeye ve ruha sahip olabilirsiniz.

Ruhsal sıkıntılarınızın olduğu dönemlerde sizlere hangi bitkilerin iyi geleceğini merak ediyor musunuz? İşte depresyona iyi gelen bitkiler;

Papatya çayı

Papatya çayı herkes tarafından sakinleştirici özelliği ile biliniyor. Özellikle uyku saatlerine yakın alınan bir bardak papatya çayının sizi çok güzel uyutabildiğini duymuş olmalısınız.

Papatya çayı geçmişten günümüze birçok hatalığın tedavisinde kullanılabiliyor. Sakinleştirici etkisinin yanında ağrı dindirici olduğu da bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Depresyona iyi gelen bitkiler arasında ilk sırada yer alan papatya çayı ile kendinizi daha sakin hissedebilirsiniz. Ve depresyon nedeni ile vücudunuzda oluşan ağrılardan doğal bir yöntem ile kurtulabilirsiniz.

Lavanta

Muhteşem kokusu ile lavanta depresyona iyi gelen bitkiler arasında yer alıyor. İsterseniz çay olarak tüketebileceğiniz gibi, isterseniz buharını da soluyabilirsiniz. Lavanta hem uyku düzeninizi sağlamada hem de sizleri kısa bir süreliğine de olsa sakinleştirme de işe yarıyor.

 Yeşil çay

Daha sağlıklı ve fit bir vücut için tercih edilen yeşil çayın aslında depresyona da iyi geldiğini biliyor muydunuz? İçerdiği tüm antioksidanlar sayesinde beyninizin sakinleşmesine ve rahatlamasına imkan sağlayabilirsiniz. Her gün düzenli olarak yeşil çay tüketen insanların daha sakin bir hayata sahip oldukları biliniyor.

Melisa çayı

Melisa çayı depresyon ve kaygı dönemlerinde öneriliyor. Sakinleştirici bir etkisi olan bu çayı günde 2-3 bardak tükettiğinizde daha sakin bir insan olabiliyorsunuz. Hazırlaması oldukça kolay olan melisa çayının içimi de oldukça keyiflidir.

Hint ginsengi

Depresyona iyi gelen bitkiler arasında yer alan Hint Ginsengi sakinleştirici etkisi ile depresyon tedavilerinde kullanılıyor. Bu alanda yapılan birçok araştırmada Hint Ginsengi ve anti depresan özelliği kanıtlanıyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments