in

Diablo ne demek?

diablo ne demek

Diablo İspanyolca bir kelimedir ve Türkçe şeytan, iblis anlamına gelmektedir. Diablo ne demek diye merak edenlerin birçoğu ise bu isimde var olan bir oyunun müdavimleridir. Çünkü bu kelime gündelik yaşamda pek karşınıza çıkabilecek bir sözcük değildir. Eğer karşınızdaki bir arkadaşınız size bu şekilde hitap etmediyse ya da bu meşhur oyununu bilmiyorsanız zaten böyle bir kelimenin varlığından haberdar değilsinizdir.

Merak edilen bu kelime aslında 1996 yılından bu yana hayatımızda olan bir kelimedir. Blizzard Entertainment şirketi tarafından hazırlanan bu oyun ilk olarak 1996 yılında piyasaya sürülmüştür. İlk olarak konsol oyun olarak satışa sunulan oyunun 2 buçuk milyondan fazla kopya satışının olduğunu biliyor muydunuz? İlk çıktığı şekli ile kalmayan ve gelen yoğun taleplere karşılık olarak sürekli yeni versiyonları ile milyonlar satan oyunun başkarakterlerinden birisi bir şeytandır. Ve oyun bu nedenle bu ismi almıştır.

Bu efsanevi oyundan dolayı bu kelime insanlarda büyük merak uyandırmaktadır. Bazı insanlar aralarında kötü insanlara karşı Diablo benzetmesini yapmaktadır. Eğer karşınızdaki biri sizin için bu kelimeyi kullanıyorsa bu sizin için iyi düşüncelere sahip olmadığını ve sizi bir şeytana benzettiğini göstermektedir.

Diablo Nasıl Bir Oyun?

Diablo oyunu uzun yıllardır var olan konsol oyunlarından birisidir. Baş karakterlerin insanlar, melekler ve şeytanlardan oluştuğu bu oyunda iyiler ve kötüler arasında kıyasıya bir savaş söz konusudur. Diablo kelimesi İspanyolca şeytan demektir ve oyundaki baş şeytanın adı buradan gelmektedir. bu nedenle oyuna isim vermek pek zor olmamıştır.

Efsanevi oyununda Sanctuary isimli fantastik bir dünya kurgulanmıştır. Oyun bu fantastik dünyada geçmektedir. Oyunda baş şeytan ile melekler arasında geçen savaş konu alınmaktadır. Oyun serisi sürekli olarak güncellenmektedir. Blizzard Entertainment tarafından 1, 2 ve 3’ü piyasaya sürülmüş olan oyun için 4.  serinin yolda olduğu bilinmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments