in

Dideral Kullananlar, Yan Etkileri Neler

DİDERAL KULLANANLAR

Dideral diğer adı ile propranolol olarak bilinen ve yüksek tansiyon hastalıklarının tedavisi için kullanılan tıbbi bir ilaçtır. Dideral Kullananlar içerisinde özellikle tansiyon hastaları bulunuyor. Bu ilaç damarları ve kalbi sakinleştirmeye yarar. Sakinleşen kalp sayesinde damarların içerisindeki kanın hızlı bir şekilde kalbe gitmesi önlenir. Böylece kalpte oluşabilecek tahribat önlenmiş olur. Bu ilaç sadece tansiyon hastalarında değil daha birçok hastalığın tedavisinde de kullanılıyor. İlaç doz uyumu için önerilirse kırılarak içilebilir.

İçerik Tablosu

Dideral Hangi Durumlarda Kullanılır?

Dideral Kullananlar oldukça fazladır. Çünkü bu ilaç birçok tedavi yönteminde kullanılıyor. Kalp hastalarında, damar hastalıklarında, vücutta engel olunamayan titremeler de migren tedavisinde tiroide bağlı hastalıkların sebep olduğu olumsuz etkilerde, kaygı bozukluğunda, iyi huylu olduğu tespit edilmiş böbrek üstü tümörü tedavisinde, kalp krizi gibi hastalıkların sonrasında tedavi amaçlı Dideral kullanılıyor. Dideral doktor kontrolünde kullanılması gereken bir ilaçtır. Gerekli tetkikler sonucunda verilen Dideral önerilen dozda kullanılmalıdır.

Dideral Yan Etki Yapar Mı?

Dideral Kullananlar bu ilaç ile birçok yan etki yaşadıklarından bahsediyor. İlaç ağır yan etkilere sahip olan ilaçlar grubundadır. İshal, kusma, kalp ritim bozukluğu, ellerde ayaklarda üşüme, baş dönmesi, uyku hali, baygınlık, nefes darlığı ve aşırı şiddette kalp çarpıntısı gibi yan etkileri vardır. Bunların yanında ilaç içindeki bileşenlere karşı alerjisi olanlarda ciddi risk taşıyan alerjik reaksiyonlar da gösterebiliyor. Böyle durumlarda kesinlikle doktorunuza başvurmanız gerekiyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments