in

Enfluvir Kullananlar

Enfluvir Kullananlar

Grip virüsünün tedavisinde kullanılan bu ilaç, aynı zamanda önleyici bir etki de sunmaktadır. Bu nedenle de Enfluvir kullananlar, gerek önleyici gerekse de tedavi edici özelliği bakımından bu ilacı tercih etmektedirler. İçerdiği etken madde oseltamivir olan bu ilaç, grip enfeksiyonu nedenliyle yaşanılan belirtileri engeller veya tamamıyla ortadan kaldırır. 10’lu kapsüller içeren ambalajı ile satılan bu ilaç doktorlar tarafından reçete ile hastalara önerilmektedir.

Enfluvir kullananlar veya kullanmayı düşünenler için dikkat edilmesi gereken husus, bu ilacın bir yaşından küçük çocukların tedavisi için sadece kısıtlı bir süre kullanılması gerektiğidir. Doktor gözetiminde gribi önlemek adına salgın esnasında kullanılması uygun görülmektedir.

Nasıl Kullanılır?

Bu ilacın önerildiği kişilere genel olarak günde iki kez kullanmaları tavsiye edilmektedir. İki yaşın altındaki grip olan çocuklarda ise oldukça küçük dozlarda günde iki kez kullanılması tavsiye edilmiştir. Herhangi bir sorundan dolayı ilaç kapsülünü su ile yutamayacak olan hastalarda ise, kapsül açılıp, içerisinde toz halinde bulunan ilacın şekerli su ve benzeri bir gıda ile karıştırılarak hastaya verilmesi önerilmiştir.

İlacı kullanan kişilerin dikkat etmeleri gereken bir başka durum ise, böbrek ve karaciğer yetmezliği yaşayan kişilerin, özel doz ile bu ilacı almalarının gerekli olmasıdır. Bu tür detaylar için ilacı reçete eden doktorunuz ile iletişime geçmeniz gereklidir. Kullanım esnasında almayı unuttuğunuz bir doz olursa, iki dozu aynı anda almamanız gerekmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments