in

AnlamadımAnlamadım

Dikdörtgen İçinde Çarpı Emoji Ne Demek?

Dikdörtgen İçinde Çarpı Emoji Ne Demek?

Artık sanal konuşmalarda duygularımızı ve düşüncelerimizi ifade etmek çok kolay. Çünkü cümleler ile birbirimizi tam ifade etmeyi beceremiyoruz. Bazen yazdıklarımız çok daha farklı anlaşılabiliyor. Bunun önüne geçmemize yardımcı olan detaylardan biri de kesinlikle emojiler. Emoji kullanımı çok daha rahat etmemize neden oluyor. Her birinin de açık bir anlamı var. Herkes aynı şeyi anlayabiliyor. Peki dikdörtgen içinde çarpı emoji ne demek?

İçerik Tablosu

Aslında bu dikdörtgen içinde çarpı emoji ne demek diye sorsanız da bir anlama gelmiyor. Doğru anlatmak gerekirse bu emoji hali sadece sizin kullandığınız telefonla alakalı. Var olan güncellemeler sizde yoksa yeni emojileri göremiyorsunuz. Göremediğinizde de elbette karşınıza bu şekil çıkıveriyor.

Emojilerde Çarpı Görmek Ne Anlama Geliyor?

Eğer dikdörtgen içinde çarpı emoji ne demek derseniz, sadece sizin göremediğiniz bir emoji. Karşınızdaki kişinin telefonun sizin telefonun modelinden yüksek olduğunu gösterir. Yani sadece güncelleme yenilendiğinde bile bu durum yaşanabilir. Sizin telefonunuzda olmayan bir emoji geldiğinde bu durum yaşanır.

Eğer karşınızda böyle bir işaret çıktıysa, emojinin ne olduğunu göremezsiniz. Bunu görebilmeniz için güncelleme almanız gerekmektedir. Aynı şekilde telefon markalarına göre de bu durumun yaşanması mümkün olabilir. Yapılması gereken de pek bir şey yoktur. Bu durum büyük bir problem de değildir. Karşınızdaki çarpı işaretinin bir anlamı yoktur. Yani aslında size gönderilen işaret bir çarpı şekli falan da değildir.

Emojileri Neden Göremiyoruz?

Emojilerin görülmemesinin nedeni telefon modellerinin arasında farkı belli eder. Yani eğer sizin güncellemeniz ya da telefon modeliniz bir alt model ise karşınıza bu imge çıkar. Görememeyi o an için engellemeniz de mümkün değildir. Ama eğer telefonunuzu değiştirirseniz sonradan bu emojiyi görebilme şansınız vardır.

Genel olarak bu sorun yaşansa da aslında büyük bir problem olarak da görülmemektedir. Sorunsuz bir şekilde kullanımı sürdürebilmeniz için buna çok takılmamanız önerilir. Yani en azından doğruyu artık biliyorsunuz. Size gönderilen şey dikdörtgen içerisinde bir çarpı işareti değil. Bu emojinin size yansıması şeklinde de diyebiliriz. Sizin sürümünüze uygun olmadığını temsil eder.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments