in

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Beklenmedik anlarda ortaya çıkarak yaşam kalitesini düşüren bir sorun olan diş ağrısını hafifletmek için bazı yöntemler bulunmaktadır. Kesin ve sağlıklı çözümün en kısa zamanda bir diş hekimine başvurmak olduğunu aklınızdan çıkarmamanız gerekir. Ancak hızlı bir biçimde doktora başvurulmasının mümkün olmadığı durumlarda diş ağrısına ne iyi gelir sorusu sorulmaktadır.

Bu yöntemlerin başında karanfil yağı gelmektedir. Diş macunlarının içeriğinde de yer alan bu yağ, antiseptik özelliğe sahiptir ve diş ağrılarını azaltmaktadır. Bu yönteme alternatif olarak sarımsak önerilmektedir. Ağrı hissedilen dişin üzerine belirli bir miktar sarımsak uygulanması, sarımsağın bakterileri öldürücü etkisi sayesinde diş ağrısını hafifleten bir sonuç alınmasını sağlamaktadır. Sarımsak veya karanfile ulaşamadığınız durumda, karabiberi de deneyebilirsiniz. Buna ek olarak zerdeçal, çörek otu gibi bitkisel çözümlerin de ilk aşamada diş ağrılarına iyi geldiği belirtilmektedir.

Burada bahsedilen bitkisel çözümleri denemiş ancak hala ağrınız devam ediyorsa, yine diş ağrısına ne iyi gelir sorusunu soruyor olabilirsiniz. Bu aşamada antibiyotik veya ağrı kesiciye ihtiyaç duyulabilmektedir. Eğer dişinizde meydana gelen ağrı daha da şiddetli bir hale büründüyse, bu durumda ağrı kesici almanızda fayda var. Ancak bu da sorununuza çözüm bulmadıysa, antibiyotik ve tedavi için doktora başvurmanız gerekiyor. Ağrıların birçok farklı sebebi olabildiği gibi tedavi edilmediklerinde daha ciddi ağız problemlerine yol açtığı bilinmektedir. Bu nedenle de vakit kaybetmeden doktora başvurulması tavsiye edilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments