in

Kas Ağrılarına Ne iyi Gelir

Kas ağrıları, vücudun herhangi bir yerinde bulunan kasların kasılarak veya gerilerek hassasiyet yaratması üzerine oluşur. Sürekli oturan veya çok fazla hareketli insanlarda sık sık kas ağrıları gözükebilir. Kas ağrıları sadece kasların bulunduğu bölgeyi değil daha farklı bir bölgeyi de vurabilir, bu nedenle kas ağrısına ne iyi gelir kas ağrılarına iyi gelen şeyler nedir bunları bilmeniz, ağrılarınız için iyi gelecek şeyleri öğrenmeniz için yararlı olabilir.

 

Kas Ağrısı Nedenleri

Kas ağrıları, genelde beden zorlamasından dolayı gerçekleşir. Kaslarımız devamlı hareket etmeye meyilli olarak yaratılmıştır ve belli bir kapasitesi de vardır. Özellikle hareketsiz bireyler de veya çok ağır yük kaldıran bireylerde kaslarda ağırlar oluşabilir. Kaslar asla kaldıramayacağı yükün altına girmez, bu nedenle kaslarına bindirdiğiniz yükün kaldırılamayacak olan kısmı kemiklere iletilir bu da kemiklerinize zarar vermeye başlar. Kas ağrılarının önemli bir diğer nedeni de yaşadığınız olası enfeksiyonlardır. Enfeksiyonlar kasları etkileyebilir ve ciddi zararlı etkileri olabilir. Stres de yine kas ağrılarını etkileyen önemli yan etkilerden biridir.

 

Kas Ağrılarına İyi Gelen Şeyler

Kas ağrıları genelde uzun sürmez ve aşağıdaki basit tedavi yöntemleri ile kısa sürede iyileştirilebilir.

 

Esneyin

Kas ağrılarına esnemek çok iyi gelmektedir. Özellikle sabit bir şekilde sürekli oturmaktan dolayı oluşmuş olan ağrılar için, esneme hareketlerini kullanabilir ve bu sayede hızlı bir şekilde kas ağrılarını dindirebilirsiniz, sizlerde kas ağrısına ne iyi gelir diyorsanız, bu yöntemi deneyebilirsiniz.

 

Su için

Amerika’da yapılan pek çok araştırmada, susuzluğun etkilediği bölgelerden biri olarak kaslar da gösterilmiştir, zayıf su tüketimi ciddi kas ağrılarına neden olabilir, su tüketimini artırmayı deneyin.

 

Kuşburnu Çayı

Eklem iltihaplanmalarından meydana gelen ağrılar için birebirdir, kaslara ve eklemlere binen yükü azaltır ve kas enfeksiyonlarını yok eder. Kas ağrısına ne iyi gelir diyenler için birebirdir.

 

Epsom Tuzu

Spesifik bir tedavi yöntemidir. Yüksek toksin birikimi nedeni ile oluşan muhtemel kas ağrıları için iyi gelecek olan epsom tuzunu, su dolu bir küvete atın. 2 su bardağı olarak attığınız epsom tuzu hızlı bir şekilde toksin birikimleri vücudunuzdan atacak ve hızlı bir şekilde kaslarınızı rahatlatacaktır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments