in

Drugstore Ne Demek?

Drugstore Ne Demek?

Drugstore ne demek ne demek sorusu özellikle de yurtdışında yaşayıp eczane ve kişisel bakım ürünlerinin satıldığı malzemeleri temin eden mağazalar birbirine karıştırılır. Kısaca drugstore hem sağlıkla ilgili hem de bireylerin kişisel anlamda gelişmeleri ile ilgili bakım ürünlerini barındıran kozmetik mağazalarını ifade eder. Öte yandan bazı dilbilimciler drugstore ne demek sorusuna kısaca eczane cevabını vermektedir. Yani sözlük anlamına bakılacak olursa drugstore ne demek gibi bir soruya cevap olarak eczane kelimesi doğru olacaktır.

İçerik Tablosu

Eczanelere ne zaman başvurulur?

Küçük yaşlardan itibaren bireyler eczanelerde ne gibi işlerin yapıldığını bilir. Bu anlamda özellikle iğneden ve hastaneye gitmekten korkan çocukların eczanelerden ve eczacılardan da korktuğu ifade edilir. Eskiden eczacıların ilaçları kendileri formülize ettikleri bilinirken günümüzde artık kutulanmış ilaçların hastalara ulaştırılması sağlanır. Aynı zamanda yine geçmiş günlerde eczanelerde belirli hastalıkların tedavisi için kullanılan ilaçlar bulunurken günümüzde artık kozmetik ürünlerinden şampuanlara şampuanlardan pedlere kadar her şeyi bulmak mümkündür. Bu yüzden eczanelere sadece hastalandığı zaman değil daha temiz ve daha güvenli ürünleri satın almak istediği zaman bireyler başvurur.

Koronavirüs salgını döneminde eczaneler

Koronavirüs pandemi sürecinde özellikle sağlık çalışanlarının üzerinde son derece büyük bir yük bulunur. İnsanların sokağa çıkmaya korktukları veya virüsten çekindikleri dönemlerde virüs ile birebir temas halinde bulunan sağlık çalışanları ve eczacılar bu anlamda takdire şayan bir performans sergiler. İster adı eczane ister drugstore olsun bu gibi sağlık noktalarında fedakarlık ve sıhhatin önemi her daim anlaşılır. Ülkemizde de eczacılık mesleği son derece saygı duyulan ve özellikle üniversite sınavına girmek isteyen bireyler tarafından çokça tercih edilen bir alandır. Çok yönlü bir eğitim sürdürülen eczacılık fakültelerinde hastalıklara ve ilaçlara dair her türlü ayrıntı genç dimağlara öğretilir. Yüzlerce yıl arayla gerçekleşen koronavirüs pandemi süreci gibi salgınlarda sağlık çalışanlarının önemi ve onların fedakarlıkları daha yakından anlaşılır. Her mahalle için her sokak için eczanenin önemi oldukça hayatidir. Çünkü aile hekimliklerinden veya hastanelerden önce bireylerin rahatsızlıkları için başvurdukları ilk yer eczanelerdir. Ayrıca hastaneye gittikten sonra da son olarak eczaneye uğranır.

 

 

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments