in

Dudak dolgusu yaptıranların yorumları

Son yıllarda kadınların en çok tercih etmiş olduğu estetik uygulamaları başında dudak dolguları geliyor. Dudak yapısı ince olan kadınlar ağrısız ve acısız uygulanan dudak dolgusu işlemleri ile istedikleri hacimde dudaklara sahip olabiliyor. Dudak dolgusu sadece dudakları büyütmek için değil aynı zamanda şekil bozukluğu ve asimetri bulunan dudakların şekillendirilmesi ve simetrik hale getirilmesi için de tercih ediliyor. Dudak dolgusu yaptıranların yorumları bu uygulama sonucunda daha belirgin ve simetrik dudaklara sahip oldukları yönünde oluyor.

Dudak dolgusu nasıl yapılır

Dudak dolgusu yüz anatomisini iyi bilen ve kimler tarafından yapılıyor. Çoğunlukla plastik cerrahlar ve diş hekimleri tarafından uygulanan dudak dolguları için 8 ay ile 2 yıl kadar bir kullanım ömrü veriliyor. Dudak dolgusu yaptırmak isteyen yetişkinlerde her bir kişi için kişiye özel tüp dolgu malzemesi kullanılıyor. Dudaklarda istenilen hacme göre tüp sayısında artış olabiliyor.

Dudak dolgusu yaptıranların yorumları ve uygulamayı yapan hekimlerin açıklamalarına bakıldığında öncelikli olarak dudakların uyuşturulması sağlanıyor. Uyuşturucu kremler kullanarak dudaklar tamamen uyuştuktan sonra artık herhangi bir acı ve ağrı hissedilmesi söz konusu olmuyor. Uyuşma işlemi tamamlandıktan sonra dolgu uygulamasına başlanıyor. İnce uçlu enjeksiyonlar ile yapılan bu işlem yaklaşık olarak 10- 15 dakikada tamamlanıyor.

Dudak dolgusu işlemleri tamamlandığında dudaklarda yoğun bir kanama ve morarma görünmüyor, dudak dolgusu yaptıran kişilerin sosyal yaşamına hemen dönebileceği biliniyor.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments